©Star Sport
©Star Sport

Skupe greške odbrane Kolubare, Jedinstvo za pet minuta od 0:1 do kapitalnih 3:1 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.12.23. | 18:02

Sastav Save Šašića očas posla ostao bez stečene prednosti iz prvog dela igre - 1:3

Dobro prvo poluvreme, vođstvo posle odlične akcije u 33. minutu, a na startu drugog poluvremena potpuni potop Kolubare. Jedinstvo sa Uba u razmaku od 49. do 54. minuta tri puta treslo mrežu Dejana Stanivukovića, prekrenulo rezultat i nanelo udarce domaćinu, od kojih nije uspeo da se oporavi - 3:1 (0:1).

Kod vodećeg gola ekipe Save Šašića, odličan posao odradio je Miloš Filipović, izuzetno je probio po levom boku, potom spoljnim delom kopačke uposlio Ivana Nikčevića, a ovaj udarcem iz prve matirao Miša Dubljanića.

Ipak, iako je nakon prvih 45 minuta mirisalo da bi ekipa iz Lazarevca mogla da prekine negativan niz od četiri vezane utakmice bez pobede u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije, ubrzo se taj utisak promenio. Gosi su krenuli na sve ili ništa i ubrzo preokrenuli meč u svoju korist.

Kod prvog gola je centrirao Stefan Denić sa desnog boka, kapiten Stefan Marjanović promašio čitav fudbal na vrhu peterca, a Karikari Kvaku doneo izjednačenje svom timu. Drgugom golu gostiju, koji je stigao samo dva minuta kasnije kumovalo je loše ispucavanje lopte Lenadra Pinta. Nju je na 35 metara od protivničkog gola presekao Danilo Miladinović, Igor Milanović je odigrao petom na ivici kaznenog prostora, a potom neodbranjiv udarac u protivničku mrežu poslao Said Hamis.

Igrači Kolubare nisu uspeli pošteno da se oporave od ta dva šoka, a ubrzo je usledio i treći, koji je praktično već tada razrešio pitanje pobednika ove utakmice. Kapiten Marjanović je ispao još na centru igrališta, usledio je kontranapad domaćih. Kvaku je pobegao svojim čuvarima na levom krilu, a onda na drugoj strani pronašao usamljenog Igora Milanovića. Ovaj je gađao iz prve i matirao nesrećnog Stanivukovića.

Jedinstvo se ovom pobedom probilo na letvrto mesto Prve lige Srbije, sa bodom zaostatka, ali i dve utakmice više od Inđije i Dubočice.