Radost Svonsija (©Reuters)

Svonsi za pet minuta ispraznio Hotorns: Skamenjena odbrana Vest Broma ispratila pogledom golove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.02.22. | 22:55

Labudovi osvojili bitne bodove u borbi za opstanak – 2:0

Mrtva trka u Čempionšipu ko je u goroj formi: Piterboro ili Vest Bromvič Albion... Svedoči Hotorns crnim mesecima i totalnom raspadu Vrećica, koje su u decembru figurirale za plasman u Premijer ligu, a u februaru mogu da budu srećne što imaju pozamašnu bodovnu zalihu i (još) ne moraju da se pribojavaju silaska u treći rang ostrvskog fudbala.

Svonsiju je bilo dovoljno pet minuta da uništi odbranu Vest Broma i isprazni Hotorns gotovo do poslednjeg mesta. Reka ljudi slila se ka kapijama, pohrlili su navijači da izađu što pre i ne gledaju sramotnu predstavu njihovih mezimaca – 2:0 (0:0).

Puca Vest bromvič Albion po svim šavovima već duže vreme, ne može da se sastavi tim Stiva Brusa. Od sredine decembra zabeležio je samo jedan trijumf i postao je drugoligašima omiljeni protivnik. Topovsko meso je Vest Brom čak i na Hotornsu.

I na trećoj utakmici zaredom primili su Brusovi momci dva gola, odolevao je domaćin do poslednjih deset minuta osnovnog dela meča, a onda je odbrana doživela „pomračenje“. Kao skamenjeni su bili defanzivci Vest Broma, pogledom su pratili goste kako pakuju loptu u mrežu. Šetali su se igrači Svonsija u kaznenom prostoru, ostali su u dva navrata sami kao duhovi... Nije im bilo teško da zatresu mrežu.

Izveo je Svonsi blickrig u završnici, probio je Olivije Enčam po levom krilu, zavrnuo je u srce šesnaesterca, a holendski napadač Jovel Piru je iz trka zakucao loptu u gol. Pukla je brana domaćina, nije se Vest Brom ni osvestio od prvog zadatog udarca – primio je novi. Ponovo je sevnula polukontra po levom boku, Hanes Volf bio je u ulozi režisera, a glavna glumačka uloga dodeljena je Sajrusu Kristiju. Prohujala je lopta kroz čitav kazneni prostor, sela je Kristiju koji je probušio golmana Sema Džonstona.