Tako se to radi: Odeš u Krajovu i preuzmeš prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.12.20. | 22:08

Sa dva gola gola Denisa Mana FCSB slavio u derbiju rumunskog prvenstva - 2:0

Nema boljeg načina da dokažete da ste najbolji. FCSB je to učinio u derbiju 14. kola, otišao je u Krajovu, savladao dosadašnjeg lidera, Univerzitateu, i preuzeo lidersku poziciju na tabeli rumunske Lige 1 - 2:0 (1:0).

Heroj slavlja gostujućeg tima bio je fantastični Denis Man, koji je sa dva pogotka kaznio propuste odbrane Univerzitatee. Man je prvo u 39. minutu krunisao sjajan prodor i pravovremeno dodavanje Florinela Komana u prostor, posle čega je prvi put matiran Mirko Poljaćeli. Koman je na pravom mestu bio i u 55. minutu, kada je loptu u pravom trenutku iza odbrane Univerzitatee posla Olimpiju Morutan.

Univerzitatea je bila konkretna tek u različitih intervala tokom utakmice, uglavnom između dva pogotka gostiju, ali je FCSB bio taj koji je na kraju mogao do trećeg pogotka i još ubedljivijeg slavlja. Domaćin je psihološki pao posle drugog primljenog gola, više nije mogao da pronađe način kojim bi potisnuo protivničku odbranu, pa je počeo da gubi kompas, što su gosti mogli još surovije da kazne.

RUMUNIJA 1 - 14. KOLO

Vitrolul Konstanca - Botošani 1:2 (0:1)

Astra - Gaz metan 3:0 (3:0)

Poli Iasi - Akademika 0:0

Arges - Hermanštat 2:2 (0:1)

Voluntari - Čindija 0:2 (0:0)

Sepsi – UTA Arad 3:0 (1:0)