Zahavi slavi jedan od dva gola (© Reuters)

Tragedija u Ajndhovenu: Zahavi je mašina za golove, a Olimpijakos miljenik sreće (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.02.21. | 23:25

Lindelof sprečio duplu pobedu Mančestera, slom Leverkuzena, podvig kijevskog Dinama u Belgiji,

Dok je rešetao za Makabi govorili su da je izraelskog prvenstvo slabo. Kad je puštao kišu po Kini pričali su kako je to liga skromnog kvaliteta. Njegovi pogoci za reprezentaciju ne cene se dovoljno, jer nije Portugalac, Francuz, Italijan ili Englez. Gol mašina jeste. Samo što još jedan eksplozija Erana Zahavija nije bila dovoljna PSV-u da se plasira u osminu finala Lige Evrope: 2:1 u revanšu posle 2:4 u Atini.

Holanđani su morali da jure dva gola zaostatka iz Pireja i stigli su ih na krilima čoveka koji im je tu šansu omogućio. Zahavi je prošlog četvrtka dvaput vraćao ekipu iz Ajndhovena u igru, dok je u revanšu u razmaku od samo 20-ak minuta istopio prednost Grka i stavio domaćina u pol-poziciju za prolaz.

Najpre je sjajno reagovao glavom posle kornera u 23. minutu, da bi pred odlazak na odmor na fantastičan način izveo slobodan udarac i potvrdio da je u velikoj formi. Četiri gola postigao je Zahavi u prva dva poluvremena sudara sa Olimpijakosom i u tim trenucima delovalo je da tim Rodžera Šmita ima prolaz. Pogotovo što ga je igrom zaslužio.

Osim toga, Donijel Malen i Filip Maks su u drugom delu imali sjajne prilike, čak je Malen pogodio stativu u 88. minutu i samo nekoliko sekundi kasnije, gosti su na potpuno bizaran način stigli do gola koji ih je odveo u narednu rundu. Posle ubacivanja sa leve strane udarac glavom Jusufa El Arabija je odbranio golman Mvogo, na odbitak u padu natrčao Egipćanin Ahmad Hasan i ekipi našeg Lazara Ranđelovića (sve vreme na klupi) doneo prolaz, uz napomenu da su prethodno Kamara i Fortunis uzdrmali okvir gola.

Veliki rezultat napravio je Jang Bojs pošto je i u drugom meču savladao Leverkuzen (2:0). U prvom susretu je do prednosti (4:3) stigao minut pre kraja preko Francuza Sibašeua, a isti igrač je u revanšu iskoristio veliki kiks golmana Lomba kome je ispala lopta i doveo švajcarskog predstavnika do prednosti, koju je pred kraj potvrdio vezista Kristijan Fašnaht.

Bivši srpski reprezentativac Miralem Sulejmani je svih 90 minuta proveo na klupi.

Dalje je prošao i Mančester junajted, s tim da je ta konstatacija praktično stara sedam dana, jer je u prvom meču savladao Sosijedad 4:0. U revanšu nije bilo golova, ali je moglo da ih bude.

Prvo su Baski imali zicer da koliko-toliko vrate neizvesnost, ali je Mikel Ojazrabal promašio prvi penal u karijeri, zatim je Bruno Fernandeš uzdrmao prečku, da bi u drugom delu Aksel Taunzebe našao put lopti do mreže, samo što je VAR poništio pogodak, jer je Viktor Lindelof toliko skočio da je protivnika udario u glavu – kolenom!

Srpski vezista Nemanja Matić igrao je svih 90 minuta.

Osim zagrebačkog, dalje je prošao i kijevski Dinamo. Ukrajinci su bili za nijansu bolji na svom terenu u prvom meču, a sve to su nadoknadili u revašu kad su golom Bujalskog pred kraj stigli do osmine finala.