VAR izbio Barnliju prvu pobedu iz ruku

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.09.23. | 22:42

Notingemu samo bod kod kuće – 1:1

Ubedljivo najbolju partiju od povratka u Premijer ligu odigrao je Barnli, ali mu ni to nije bilo dovoljno da dođe do premijerne pobede.

Bio je tim Vensana Kompanija nadomak trijumfa u Notingemu, postigao je drugi gol za vođstvo u 77. minutu, međutim, kada je pogodak već proslavljen stigao je signal iz VAR sobe, a sudija je procenio na osnovu snimka da je asistent Sander Berge igrao rukom pre dodavanja Fosteru za gol. Tako da je ta prilika da se dođe trijumfa propala – 1:1.

Sve kada se sabere, ovo je osma uzastopna utakmica na kojoj Notingem Forest nije uspeo da pobedi Barnli. Klaretsi su postali prava „crna mačka“ za Šumare.

Prvih sat vremena nije bilo preterano zanimljivo, ali je zato poslednjih 20 minuta bio pravi premijerligaški fudbal, u kojem je lopta letela kao tane sa jedne na drugu stranu terena, šetala se kroz šesnaesterac, samo što u ni u jednu mrežu nije želela da uđe.

Zvuči pomalo groteskno da je golman Barnlija Traford već u 11. minutu dobio žuti karton zbog zadržanja igre. Iako je njegov tim jurio prvu pobedu u sezoni. Ali, na kraju prvog poluvremena ipak su gosti bili tim koji je imao prednost. Amduni je majstorski tukao sa 16 metara i doneo Barnliju rezultat koji je priželjkivao (gol pogledajte ovde).

Nastavak je, očekivano, doneo ofanzivu Šumara, ali i sjajan gol Hadsona-Odoija, čija je „kifla“ pogodila stativu i odbila se u mrežu (gol ovde). Nakon tog 62. minuta utakmica se potpuno otvorila i krenula je jurnjava na obe strane terena.

Osim poništenog gola Fostera ipak nije bilo nekih kolosalnih prilika za pogodak ni za Notingem, niti za Barnli, mada je lopta opasno „zujala“ kroz šesnaesterac i oko njega. Pred kraj su gosti ostali i sa igračem manje jer je Foster doživeo pomračenje svesti pa zbog udaranja dobio direktan crveni karton. Ali nije bilo dovoljno vremena da Forest iskoristi tu brojčanu prednost.