Džed Spens (Foto: Reuters)

Zakuvava se trka za plej-of: Luton je hit, Šumari su nezaustavljivi, Šefild nastavio da posrće (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 16.03.22. | 23:38

Golčina Džeda Spensa pogurala Notingem kao ubedljivoj pobedi

Približava se ključni deo sezone u Čempionšipu. Prilično je izvesno da će Fulam direktno u elitni rang, Bornmut je takođe u dobroj pozciji, ali nije tako siguran putnik za Premijer ligu kao Kolibari. Najinteresantnije će biti u borbi za mesto u plej-ofu. Razlika između trećeg i 10. na tabeli je šest bodova, a nemaju ni svi timovi isti broj odigranih mečeva. Biće nesumnjivo ludo.

Najveće iznenađenje svakako predstavlje ekipa Lutona. Pre dve godine se četa Nejtana Džonsa jedva spasila ispadanja, minule bila u sredini tabele (12), a ove preti da se domogne doigravanja. Kandidaturu je potvrdila demoliranjem prestona kod kuće - 4:0.

Sve je bilo jasno već u prvom poluvremenu. U devet minutu Luk Beri je načeo goste, u 28. Fred Onjedinma duplirao prednost domaćina. Samo 14 minuta kasnije Beri novim pogotkom diže prednost Lutona na 3:0.

Ošamućeni Preston nije uspeo da se oporavi ni po povratku sa pauze, pa je posle 14 minuta igre u drugom poluvremenu i četvrti put kapitulirao. Ovoga puta su gosti sami zatresli svoju mrežu, Bambo Dijabi je postigao autogol.

Posle ovog susreta Šeširdžije su pete sa 60 bodova iz 37 odigranih mečeva. Prekinuule su niz Prestona od četiri utakmice bez poraza i upisale 17. trijumf u sezoni. Prošle sezone je Barnsli bio najprijatnije iznenađenje (ove bi mogao i da ispadne), sada tu ulogu ima Luton.

Notingem Forest nastavlja borbu za mesto u baražu i utisak je da u ovom trenutku nema ekipe u boljoj formi u Čempionšipu. Dokazao je to večeras trijumfom nad Kvins Park Rendžersom - 3:1.

Gosti su poveli u 40. minut, nisu Šumari delovali previše impresivno u prvom poluvremenu. Sve se promenilo posle projektila Džeda Spensa po povratku sa pauze. Raspalio je sa velike udaljenosti i prosto pocepao mrežu iza totalno nemoćnog Dejvida Maršala. Strašan gol.

Čekalo se do 83. minuta na preokret, kada je Rajan Jejts zatresao mrežu KPR-a, da bi četiri minuta kasnije na asistenciju Kafua sve dileme otklonio Brenan Džonson.

Notingem je osmi sa 58 bodova, jednim manje od večerašnjeg rivala koji ima i meč više.

Promena na klupi dala je pozitivan efekat u Šefildu. Blejdsi su sejali strah širom lige iz kola u kolo od kako ih je od Slaviše Jokanovića preuzeo Pol Hikingbotom. Ipak, sjajnoj seriji je došao kraj, Junajted je u evidentnoj krizi. Dobio je samo jedan od poslednjih pet mečeva, a večeras je morao da se zadovolji bodom u Blekpulu - 0:0.

Možda još više zabrinjava činjenica da su uputili samo osam udaraca za 90 i kusur minuta, dok je domaćin pretio u 10 navrata.

Posle 10. remija u sezoni Šefild je deveti sa 58 bodova. Jasno, itekako je "živ" u trci za mesta u plej-ofu, ali mora što pre da izađe iz krize. Vreme curi, a konkurencija je paklena. Blekpul sa druge strane ušupkan u sredini tabele (13. sa 52 boda). posle tri trijumfa može biti zadovoljan i remijem sa Oštricama, s ozbirom da već četiri runde ne zna za poraz.