Oskar Estupinjan (Foto: Reuters)

Zvezdina neostvarena želja rešeta na Ostrvu: Estupinjan prvi strelac Čempionšipa

Vreme čitanja: 3min | sub. 27.08.22. | 18:01

Kolumbijac het-trikom doneo pobedu Tigrovima protiv Koventrija

Kakav posao je napravio Hal Siti. Doveli su Tigrovi ovog leta Oskara Estupinjana bez uloženog centa iz Vitorije Gimarais, a vrlo lako bi uskoro mogao da ga proda za osmocifreno obeštećenje. Jer, kolumbijski napadač rešeta na Ostrvu i ne namerava da stane.

Neostvarena želja sportskog sektora Crvene zvezde sa početka prelaznog roka fudbaler u centru je pažnje dešavanja na startu Čempionšipa. Sa dva pogotka doneo je pobedu Halu protiv Noriča, potom “namestio” bod u sudaru sa Barnlijem, prošle nedelje sa nova dva hica ublažio debakl protiv Vest Broma… Ipak, danas je otišao korak dalje, stigao do prvog het-trika na Ostrvu i doneo trijumf nad Koventrijem – 3:2 (2:1).

Sa nova tri gola Estupinjan je ubedljivo najbolji strelac Čempionšipa u ovom trenutku, ima ih već sedam u šest utakmica, tri više od Braunhila i Sardženta, prvih pratioca. Odlično popodne Kolumbijac je najavio u 11. minutu, ali je Goden izjednačio na isteku pola sata igre. Ipak, u finišu prvog dela ponovo na scenu stupa Estupinjan, a na startu nastavka stiže i do trećeg pogotka kojim je potvrdio trijumf. Gosti su sredinom drugog dela ublažili poraz, ali do boda, potencijalnog drugog, nisu uspeli da stignu.

Ubedljivu pobedu, tek drugu u prvenstvu, ostvario je i Barnli, prekinuvši tako niz od četiri meča bez trijumfa. Ekipa Vensana Kompanija tukla je u gostima Vigan – 5:1 (2:1). U slavlju Klaretsa istakao se Braunhil, nova dva gola stavila su ga na deobu drugog mesta najboljih strelaca, dok je Bastijen ostavio trag sa po golom i asistencijom.

Hadersfild je pred svojim navijačima ispustio dva gola prednosti protiv Vest Bromvič Albiona – 2:2 (2:1). Domaćin je preko Andžorina, pozajmljenog fudbalera Čelsija stekao “plus dva“ u uvodnih pola sata igre, ali je VBA već do odlaska na odmor smanjio preko Volasa koji je u 57. minutu i izjednačio rezultat.

Uzbudljivo je bilo i na Vikaridž Roudu gde je Votford poražen od Kvins Park Rendžersa – 2:3 (1:2). Dva puta su Policajci stizali do vođstva, dva puta su Stršljenovi uspevali da se vrate, ali trećeg puta povratka nije bilo. Adoma je bio precizan u 70. minutu i svom timu doneo tek drugi trijumf u šampionatu.

Na čelo kolone izbio je Reding koji je pogotkom Sara u 14. minutu slavio protiv Milvola u gostima, dok je Bristol Siti u 90. minutu ostao bez pobede nad Blekpulu u jednom od dve najefikasnije utakmice ovog popodneva u Čempionšipu – 3:3 (1:1). Dva puta su se vraćali iz zaostatka, uspeli i da preokrenu sredinom drugog dela, ali nisu izdržali do samog kraja...