©AFP
©AFP

Bodgan štedeo municiju, Atlanta kroz dramu do pobede nad Orlandom

Vreme čitanja: 3min | uto. 20.12.22. | 04:06

Hoksi se kockali u završnici, ali su ipak stigli do trijumfa poenima Dedžontea Mareja sa linije penala - 126:125

Pre samo tri dana u Šarlotu Bogdan Bogranović je zaokružio fantastičnu seriju kvalitetnih partija u rasponu od sedam dana, ali je početak nove nedelje doneo blagi pad u igri srpskog asa. Ipak, to se nije odrazilo na učinak njegove Atlante, koja je na svom terenu u uzbudljivoj završnici savladala Orlando - 126:125.

Hoksi su bukvalno od gotovog napravili veresiju u samoj završnici meča, pošto su tri minuta pre kraja imali sigurnih 12 poena prednosti (124:112), a onda je Orlando napravio seriju 13:0 i došao do preokreta poenima Markela Fulca, samo 3,8 sekundi pre kraja meča. Ipak, Paolo Bankero je 1,3 sekunde pre kraja na liniju penala poslao Dedžontea Mareja, koji je sa dva pogođena slobodna bacanja doneo konačno slavlje domaćem timu.

Bogdanović je meč završio sa 10 postignutih poena, četiri skoka i dve asistencije za 35 minuta na parketu, uz prilično loše procente šuta. Ipak, apsolutno nezaustavljiv za odbranu Medžika bio je Tre Jang, koji je ubacio fantastičnih 37 poena, uz 13 asistencija. Sa druge strane Fulc je postigao 24 poena, uz šest skokova i devet asistencija.

Bogdanović je u drugom poluvremenu značajno podigao nivo igre, s obzirom da je u prvom za 17 minuta na parketu imao dva poena, dva skoka i jednu asistenciju, uz šut iz igre 1/8, odnosno svih šest promašaja za tri poena. Na kraju, iz igre je gađao 4/12, a za tri poena 2/8.

Juta je imala najefikasnijeg igrača u svojim redovima, ali nije mogla ništa protiv sjajne timske igre razigranog Klivlenda - 99:122.

Lauri Markanen je postigao 24 poena, a jedan manje Džordan Klarkson, ali su sa druge strane Kavalirsi imali čak sedam igrača sa dvocifrenim učinkom. Juta još samo jednog, Vokera Keslera sa 11 poena. Kod Klivlenda je Donovan Mičel postigao 23, Džedi Osman 22, a Džeret Alen 20 poena, uz 11 skokova.

Velika uzbuđenja viđena su u Filadelfiji, gde su domaći Siksersi posle produžetka slomili Toronto na svom terenu - 104:101, uprkos dominantnoj partiji koju je odigrao sjajni Paskal Sjakam. On je postigao 38 poena, imao 14 skokova i šest asistencija. Sa druge strane, dabl-dabl je ostvario Džoel Embid (28 poena, 11 skokova).

Utakmicu je obeležila prava drama. Sjakam je pet sekundi pre kraja izborio produžetak za goste, dok je u produžetku odlučila trojka Tobijasa Herisa dva minuta i 12 sekundi pre kraja. Obe ekipe su bile prilično ispražnjene, pa je rezultat u dodatnih pet minuta bio 5:2 za domaćina.