Lider bez greške: Kuk osvojio Laktaše

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.11.15. | 21:30

Amerikanac sa 22 poena predvodio Podgoričane do trijumfa nad Igokeom – 76:86

Aleks Marić u akciji

Budućnost je nastavila pobedničku seriju u regionalnoj ABA ligi, a nova mušterija na listi izuzetno ubedljivih Podgoričana bila je Igokea koja je pala u Laktašima - 76:86 (19:21, 20:22, 14:22, 23:21).

Gosti su slavili pre svega zahvaljujući odličnoj partiji u drugom poluvremenu, posle koje će ostati usamljeni na vrhu tabele nakon 11. kola, dok je Igokei novi poraz ugrozio ambicije da se nađe u plej-ofu, jer su vodeća četiri tima poprilično odmakli.

Ishod večerašnjeg meča odlučen je u trećoj četvrtini kada je Budućnost naparavila seriju 12:2 za pet minuta, a nakon vođstva domaćina od 44:43 u 22. minutu. Omar Kuk je ubacio šest poena (dve trojke), a Tadija Dragićević dodao četiri dobroj seriji gostiju.

Upravo je Kuk bio igrač utakmice, uprkos lošem prvom poluvremenu, nakon što je u nastavku napravio razliku u korist svog tima. Utakmicu je završio sa 22 poena na kontu (uz šut 6/16 za tri poena), četiri ukradene lopte i dva skoka.

Pored njega Subotić je ubacio 19, a Dragićević i Jaramaz po 11 koševa. U redovima Igokee Ivan Radenović je postigao 16, a Ćapin 14 poena.