Makedonci upali u Moraču: Budućnost se vratila na vrh ABA lige

Vreme čitanja: 1min | sub. 14.11.15. | 22:30

Izabranici Igora Jovovića savladali MZT u Podgorici sa 65:55

Razigran: Omar Kuk

Budućnost je dozvolila Megi samo dva sata da se šepuri na čelu ABA lige. Podgorički tim zabeležio je osmu ovosezonsku poobedu a u Morači je večeras nastradao makedonski MZT, koji je poražen sa 65:55 (15:12, 12:12, 21:15, 17:16).

Bio je ovo tvrd meč na malo poena, koji su Podgoričani prelomili sredinom treće četvrtine, kada su se odlepili na nedostižnu razliku. Prethodno su u prvom poluvremenu gosti iz Skoplja bili ravnopravan rival, koji je konstantno držao priključak, a serija poena Tadije Dragićevića, uz koš Rikića, dovela je Podgoričane u 25. minutu na plus deset koje su do kraja meča rutinski sačuvali.

Najefikansiji u redovima domaćina bio je već spomenuti Dragićević sa 19 poena, a sjajne partije pružili su Aleksa Marić i Robert Rikić koji su ubacili po 10 koševa. Omar Kuk je postigao samo tri poena, ali je asistencijama sjajno razigravao saigrače.

U redovima gostiju iz Makedonije Mladenovski je ubacio 13, a Luković 10 poena.