©AFP
©AFP

Ostali samo dugmići: Jovićev Majami sa 60 razlike pobedio Portland

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.24. | 03:21

Hitsi bez milosti prema gostima, do devetog najubeljivijeg trijumfa u NBA (142:82)

Portland je odavno bez takmičarskih ambicija, na dnu istoka uz San Antonio, dok je Majami u jeku borbi za plej-of, ali upkos poziciji rivala malo ko je mogao da nasluti debakl koji su gosti doživeli na terenu Hitsa.

Slomljeni već u drugoj četvrtini koju su dočekali na minus 10, a završili sa 36 poena zaostatka, košarkaši Portlanda su u preostala dva kvartala nastavili pad ka ponoru te su uz rezultat 82:142 doživeli deveti najubedljiviji poraz u istoriji takmičenja.

Nisu košarkaši Majamija imali milosti prema rivalu, a posebno inspirisan bio je Tomas Brajant koji je sa 26 poena odigrao najefikasniju partiju u sezoni i ukrasio je sa 12 skokova. Dva poena manje zabeležio je Ter Rozir, dok je Bem Adebajo stao na korak od tripl-dabla sa 21 poenom, 12 skokova i devet asistencija. Raspoloženi trio predvodio je domaćina, dok je u gostujućem timu najefikasniji bio Skot Henderson sa 20 poena.

Doprinos u ubedljivoj pobedi Majamija imao je i srpski reprezentativa Nikola Jović koji je upisao pet poena, uz dva skoka i tri asistencije tokom nešto više od 17 minuta na terenu.

Veče za pamćenje donelo je Majamiju 40. pobedu u sezoni, te su Hitsi nastavili poteru za Indijanom koja zauzima šesto mesto, ujedno poslednje koje vodi direktno u plej-of. Istovremeno, Portland je upisao devetu vezanu pobedu i uskoro bi mogao da preuzme fenjer na zapadu od San Antonija koji ima samo pobedu manje.