Vladimir Cupara (©Reuters)

Brejk Dinama u Francuskoj, odlični Kukić i Cupara, Vejin vodio Nekse do nove ubedljive pobede

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.10.23. | 23:54

Liga Evrope: Odličan učinak srpskih internacionalaca u drugom kolu

Dinamo iz Bukurešta je jedan od kandidata za završni turnir Lige Evrope. Tim Ćavija Paskvala je napravio veliki korak ka Top 16 fazi posle pobede u Francuskoj protiv Šamberija sa 28:21. Od starta meča je rumunski šampion zagospodario terenom , a odlične partije pružili su Srbi. Lazar Kukić je postigao četiri gola, jedan manje od najefikasnijeg igrača kod gostiju, Ukrajinca Andrija Akimenka. Na golu je sjajan bio Vladimir Cupara sa 12 intervencija, odnosno 36 odsto odbrana.

Nekse je upisalo drugi ubedljiv trijumf na svom terenu. Posle Skjerna razbijena je portugalska Braga sa 38:28, a šest golova delo je desnog beka Orlova Predraga Vejina.

Fukse je, posle 13:13 u prvom poluvremenu protiv Izviđača, u nastavku razbio šampiona Bosne i Hercegovine Izviđača sa 34:22, a pet puta je mrežu domaćina zatreso Mijajlo Marsenić, dok je za lidera Bundeslige (10 od 10) Dejan Milosavljev imao 10 odbrana.

Branko Predović i Miloš Orbović su se upisali po tri puta u listu strelaca za Gorenje, odnosno Kriens Lucern. Petra Đorđića nije bilo u timu Benfike u pobedi Orlova iz Lisabona protiv švedskog Kristijanštada sa 36:33.