Marko Bijač ©Reuters

Hrvatska dobila derbi na startu Evropskog prvenstva i podigla Dubrovnik na noge

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.01.24. | 21:59

Heroj pobede selekcije Ivice Tucka bio je Marko Bijač, koji je zaustavljao udarce Alvaru Granadosu, prvo u samom finišu pri rezultatu 9:9, a potom i prilikom izvođenja peteraca

Imala je reprezentacija Hrvatske zaostatak tokom čitavog drugog poluvremena okršaja sa Španijom na startu Evropskog prvenstva, ali je uspela da izbori peterce i tamo dođe do dragocena dva boda u Dubrovniku - 9:9 (2:1, 2:5, 2:2, 3:1), petercima 5:3.

Heroj pobede selekcije Ivice Tucka bio je Marko Bijač, koji je zaustavljao udarce Alvaru Granadosu, prvo u samom finišu pri rezultatu 9:9, a potom i prilikom izvođenja peteraca. Rođeni Dubrovčanin je imao četiri intervencije tokom meča, ali je one ključne zabeležio u najvažnijim trenucima meča.

Španci su meč na svoju vodenicu preokrenuli već u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 5:2 i na poluvreme otišli sa dva gola prednosti (6:4). Istu prednost selekcija Davida Martina imala je i na kraju trećeg perioda, ali se posle brzog gola Luke Bukića čitavu poslednju deonicu išlo gol za gol.

Konačan rezultat utakmice postavljen je četiri i po minuta pre kraja utakmice, kada je na 9:9 izjednačio Loren Fatović. Posle toga se ušlo u pravu dramu, Hrvati su tri puta imali igrača više, a Španci jednom, ali to nije bilo dovoljno nijednom timu da izbegne izvođenje peteraca.