Adrijan Sipoš (©Reuters)

Pali Crnogorci posle drame u Minhenu, Mađari lideri Grupe C

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.01.24. | 22:10

Naši severni susedi pobedili tim Vlade Šole sa 26:24 (14:14), ali čini se da Orlovi ne moraju da strepe od narednog rivala u nedelju

(od izveštača Mozzart Sporta iz Minhena)

Pobedila je Mađarska Crnu Goru sa 26:24 (14:14) u drugom meču prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Minhenu, ali tim Čema Rodrigeza nije oduševila pre nedeljni duel sa Srbijom koji je još jedno „finale“ za Orlove gde su dva boda neophodna ako se želi u Keln na drugu fazu šampionata.

Naši severni susedi vodili su veći deo meča, ali su Lavovi disali za vratom pre svega zahvaljujući povratniku u nacionalni tim Vuku Borzanu. Stvorili su Mađari ti gola prednosti na startu drugog poluvremena, ali su non-stop Crnogorci bili blizu bar boda.

Lider Mađara bio je iskusni levi bek Mate Lekai, dok je u finišu, kada se lomilo nezaustavljiv bio Bence Banhidi, pivotmen PIK Segeda. Arsenije Dragašević je u finišu bio najveća pretnja po gol Mađara.

U poslednjih nekoliko minuta, Crna Gora je propustila šansu za remi, a Zoran Ilić je pogodio za konačnih 26:24.

Bence Banhidi sa šest golova je bio najbolji kod Mađara, dok je Mate Lekai pogodio pet puta. Kada se lomilo sjajan je na golu bio čuvar mreže La Riohe Laslo Balašič sa 10 odbrana. Kod Crne Gore po šest pogodaka dali su Borozan i Dragašević. Iskusni golman Nebojša Simić je zaustavio 11 udaraca.