Lukas Pelas (©Reuters)

Šveđanima skandinavski derbi, debakl Crnogoraca u Krakovu

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.01.23. | 22:24

Domaćin šampionata pred prepunim tribinama u Geteborgu dobio Island sa 35:30. Tim Zorana Roganovića razbijen u duelu sa Poljskom – 20:27

Jedan od kandidata za titulu na Svetskom prvenstvu nastavlja da gazi pred svojim navijačima. Švedska, evropski šampion iz Budimpešte 2022. godine, zadržala je maksimalan učinak, pobedivši u skandinavskom obračunu Island sa 35:30.

Ribari su krajem prvog poluvremena imali prednost, diktirali tempo preko sjajnog krila Elisona, ali u nastavku razigrao se domaćin.

Jim Gotfridson je davao ton igre, dok su raspucana krila bila Lukas Pelas i Niklas Ekberg. Njih dvojica su postigli 14 golova - Pelas osam, dok se as Kila zaustavio na šest. Sredinom drugog poluvremena, domaćin se odlepio na sedam golova prednosti i do kraja rutinski slavio i obezbedio četvrtfinale s prve pozicije. Elison je sa osam golova bio najbolji kod čete Gudmundura Gudmundsona, dok je Gilfi Kristjanson postigao pet.

Subota, 15.30: (1,07) Srbija (16,0) Argentina (11,0)

Portugalci sada imaju najveće šanse da se domognu plasmana među osam najboljih iz Grupe 2, ali moraju u poslednjem kolu da pobede rasterećene Šveđane. Ukoliko to ne urade, najbliži četvrtfinalu je Mađarska koja ima lak posao protiv Zelenortskih Ostrva.

U Krakovu, konačno malo slavlja za domaće navijače. Poljska je pregazila Crnu Goru, slavila lakše nego što se očekivalo sa 27:20 i upisala prve bodova u drugoj fazi takmičenja. Jedraščuk sa šest golova je bio najefikasniji u domaćoj selekciji, Šićko je postigao pet, dok su Komarševski i Pjetrašik po četiri puta zatresli mrežu Crnogoraca.

U indisponiranoj četi Zorana Roganovića, opet su Vujovići bili najbolji. Miloš je postigao pet, a Branko četiri gola, dok je Čepić takođe četiri puta pogodio gol Poljaka. Ovim porazom, Crna Gora je izgubila šanse da izbori kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024.

GRUPA 2 (GETEBORG)

Zelenortska Ostrva - Portugalija 23:35 (12:14)

/Pina 6 - Areja 9/

Brazil - Mađarska 25:28 (14:14)

/Monte 6 - Lekai 7/

Island - Švedska 30:35 (16:17)

/Elison 8, Pelas 8/

Svetsko prvenstvo u rukometurukometna reprezentacija crne goreRukometna reprezentacija Švedske