Pobednički podijum

Vikinzi lete u nebo

Vreme čitanja: 1min | pon. 19.02.18. | 16:33

Reprezentacija Norveške očekivano slavila u timskim ski-skokovima na Olimpijskim igrama u Pjongčangu

Ollmpijski turnir u ski-skokovima završen je danas u Pjongčangu i to timskim takmičenjem. I kao što se dalo očekivati, zlatna medalja otišla je u ruke Norvežana. Drugo mesto je pripalo Nemcima, dok su bronzano odličje uzeli Poljaci.

Za pobednike, koji su sakupili 1098,5 poena i ubedljivo slavili, skakali su Danijel Andre Tande, Robert Johanson, Andreas Stjernen i Johan Andre Forfang. Johanson je ranije osvojio bronzu na maloj skakaonici, dok je  Forfang uzeo bronzu na velikoj i srebro na maloj.

Plasman: 1. Norveška 1098,5 poena, 2. Nemačka 1075,7, 3. Poljska 1072,4, 4. Austrija 978,4, 5. Slovenija 967,8...

(foto: Action Images)