"Etore Mesina"

CSKA pobedio za Partizan, mogu li crno-beli da vrate uslugu?

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.11.13. | 18:45

Moskovljani ubedljivo savladali Nanter i sada čekaju ishod meča u Pioniru

Etore MesinaNakon što su košarkaši Nantera šokirali Barselonu usred Katalonije i slavili vrlo neverovatnu pobedu nad evropskim gigantom, gotovo svi su šampiona Francuske počeli da gledaju drugim očima, sa većom dozom respekta. Ali ne i ekipa CSKA, koja je na svom terenu upisala još jedan trijumf protiv francuske legije stranaca - 72:60.

Mada, nije sve tako dobro počelo po pulene Etorea Mesine, pošto su u prvoj deonici ubacili svega devet poena, a protivnik 14. Stvari su se vrlo brzo izmenile u naredne dve četvrtine. Micov, Pargo i Hajns su probudili saigrače i pogurali ih napred, a gosti su se odlično držali do kraja prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 33:26 u korist domaćina.

U trećoj deonici Armejci su još više dodali gas i brzo slomili otpor gostiju. Koševima Vimsa i Kauna CSKA je stigao do prve dvocifrene prednosti na utakmici (38:28), a od tog momenta razlika se samo uvećavala. Do kraja četvrtine ona je otišla i na 18 poena razlike (59:41), a do polovine poslednje i na 21 poen (65:44).

Međutim, od tog trenutka domaćin se malo uspavao, što su gosti iskoristili da se malo vrate u život. Koševima Žetea, Lajtlija i Tomasa Nanter je zaostatak umanjo na svega osam poena (68:60), a do kraja utakmice ostalo je još minut i 20 sekundi.

Tačku na ovu utakmicu stavio je raspoloženi Džeremi Pargo trojkom i ubačenim bacanjem, posle čega više nije bilo povratka.

Upravo je Pargo bio najefikasniji igrač domaćeg tima sa 14 poena. Vladimir Micov imao dodao 11 koševa, dok je Miloš Teodosić ubacio svega osam, uz po tri skoka i asistencije. U redove CSKA vratio se i Nenad Krstić, koji je na parketu proveo svega dva minuta, za koja je ubacio isto toliko poena. Na drugoj strani, Dešon Tomas je postigao 18, a Trenton Mičam 11 poena.

GRUPA A: Fenerbahče 5-0, CSKA Moskva 4-2, Barselona 3-2, Nanter 2-4, Partizan 1-4, Budiveljnik 1-4