""
""

Ljulj(aj) Serhio! Projektil sa više od pola terena srušio Valensiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 19:58

Ludnica u Valensiji! Košarkaši madridskog Reala pobedili su kao gosti lidera ACB lige i to trojkom sa više od pola terena magičnog Serhija Ljulja u poslednjoj sekundi – 95:94 (28:24, 26:20, 25:26, 15:25) u derbiju 21. kola.

Ovo je Madriđanima bila 17. pobeda u šampionatu, dok je Valensija doživela tek drugi poraz.

Domaći tim vodio je gotovo celu utakmicu, a onda je Ljulj za malo više od minuta vezao ukupno osam poena i praktično sam pobedio Valensiju.

Sjajni Ljulj je utakmicu završio sa 17 poena, koliko je imao i Andreas Noćioni, a jedan više ubacio je Džejsi Kerol.

Bojan Dubljević je bio najefikasniji u Valensiji sa 17 poena, a Luk Sikma na to je dodao još 15 poena. Vladimir Lučić dao je šest poena za domaćina.

Real je tek druga ekipa koja je ove sezone slavila u Valensiji, prethodno je to pošlo za rukom francuskom Limožu u Evrokupu.

(FOTO: Starsport)

Vladimir LučićValensijaŠpanijaSerhio LjuljReal MadridEvroligaAndres NoćioniACB liga