""
""

Makabi pobedom nad Panatinaikosom najavio dolazak u Beograd i duel sa Zvezdom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.02.15. | 22:39

Ponos Izraela u zanimljivoj završnici trijumfovao sa 73:70 u evroligaškom klasiku, Džeremi Pargo najbolji u redovima Makabija

Makabi je slavio na svom terenu u evroligaškom klasiku protiv Panatinaikosa sa 73:70 u utakmici osmog kola E grupe Top 16 faze Evrolige. Ponos Izraela tako je sačuvao šanse za osvajanje prvog mesta na tabeli, dok su atinski Zeleni sada zaostaju jedan korak.

Ekipi iz Tel Aviva ovo je šesta pobeda u elitnom takmičenju, dok je Panatinaikos zabeležio treći poraz. Makabi u sledećem kolu gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu.

Gosti iz Atine su nešto čvršće počeli utakmicu, ali se Makabi brzo vratio u život. Džeremi Pargo i Aleks Tajus su u tim trenucima nosili igru Makabija pogotovo u napadu.

Ponajviše zahvaljujući njima dvojici domaćin je u završnici prvog poluvremena došao do 11 poena prednosti i činilo se da potpuno kontroliše utakmicu.

Zeleni iz Atine su na startu treće četvrtine uzvratili udarac. Vladimir Janković i Nikos Papas potpuno su se razigrali u tim trenucima, uhvatili su domaćina sa spuštenim gardom i došli do egala.

Rezultatska “klackalica” donela je dosta uzbuđenja u poslednjoj četvrtini, odnosno u samoj završnici, ali su se u toj situaciji bolje snašli domaći košarkaši koji su odbranili trijumf na svom parketu.

Kao i na mnogim utakmicama do sada ove sezone oko režisera primetilo je situaciju na klupi Makabija, u kojoj je Gaj Gudes, glavni trener, tokom tajm-auta bio u drugom planu i stajao kao “dobri učenik” ispred mentora Pinija Geršona.