"Rudi Fernandez"

Žalgiris se nadao 20 minuta, ali uzalud: Madridska mašinerija počistila Zelenu šumu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.02.15. | 20:47

Fernandez i Noćioni vodili Kraljevski klub do pobede

Rudi Fernandez

Sedma utakmica u TOP 16 fazi - šesta pobeda! Košarkaši madridskog Reala nastavili su da krče put ka četvrtfinalu Evrolige i prvoj poziciji u grupi, pošto su u Kaunasu lagano počistili Žalgiris rezultatom 88:71 (24:23, 23:24, 25:13, 16:11)!

Domaćin se vrlo dobro držao tokom prvih 20 minuta utakmice, iako je viđena rezultatska klackalica. Ono što su Jankunas i Milaknis započeli u prvoj deonici, nastavili su Songajla i Javtokas u nastavku, a na nešto više od minut pre odlaska na veliki odmor ekipa iz Kaunasa imala je čak šest poena prednosti (47:41). Ipak, Markus Sloter i Rudi Fernandez su, uz izuzetno raspoloženog Felipea Rejesa, koji je ubacio čak 14 poena tokom prvog poluvremena, pokrenuli lavinu koja je viđena u nastavku. Goste je bolje igre najviše koštao loš procenat šuta za tri poena (8/25), ali i veliki broj izgubljenih lopti (15), koje je Real uspeo da materijalizuje.

Zablistali su Fernandez i Noćioni, koji su doneli neku novu dimenziju igri gostiju, baš kao i u nekim prethodnim susretima. Ekipa je dodala gas, Rudi je napravio fantastičnu košgetersku seriju, koju je upotpunio sa 11 poena (tri trojke), kojom je Kraljevski klub poptuno preokrenuo rezultat i poveo sa 72:60 pred početak poslednjih deset minuta.

Do kraja utakmice napadačku igru gostiju nosio je Noćioni sa devet ubačenih poena, kojim je samo stavio tačku na novi, ubedljiv trijumf.

Kod Žalgirisa najviše poena imao je Javtokas - 12 poena, jedan manje dodao je Milnakis. Kod gostiju 17 je ubacio Fernandez, 16 je dodao Rejes, a 15 poena postigao je Noćioni