""
""

Zna se ko je gazda Rura! Dortmund slavi, Šalkeu ne pomaže ni odlični Huntelar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.15. | 17:25

Nije moglo bez uzbuđenja, a rezultat ipak ne oslikava pravo stanje stvari na terenu, jer je Borusija imala mnogo više šansi. Realizacija je, još jednom se pokazalo, nešto na čemu mora da radi tim iz Dortmunda

Mašina iz Dortmunda ne posustaje ni u velikom Derbiju Rura! Borusija je na Vestfalenu slavila protiv mrskog rivala Šalkea sa 3:2 i to joj je bio jubilarni 30. trijumf u prvenstvenim derbijima sa timom iz Gelzenkirhena.

Momci Tomasa Tuhela pokazali su da se u i dalje u odličnoj formi, ovo je Borusiji bila sedma uzastopna pobeda u svim takmičenjima.

Nije doduše ni ovde moglo bez uzbuđenja, a rezultat ipak ne oslikava pravo stanje stvari na terenu, jer je Borusija imala mnogo više šansi. Realizacija je, još jednom se pokazalo, nešto na čemu mora da radi tim iz Dortmunda.

Bilo kako bilo, Borusija je tako upisala drugi uzastopni trijumf u Derbiju Rura i jasno je da će 2015. završiti kao apsolutni gazda ove oblasti jer se sledeći međusobni okršaj igra u aprilu sledeće godine.

Nije Šalkeu pomogla ni fantastična partija Klasa Jasa Huntelara koji je postigao oba gola, u 33. i 71. minutu. Da je imao još nekog saigrača da ga prati, možda bi Šalke i uspeo da izbegne poraz.

Dobro je Dortmund počeo utakmicu, krenuo je da ređa šanse i pritiska zadnju liniju Šalkea, a u 30. minutu poklonio se Japanac Šinđi Kagava.

I drugi gol domaći su dali posle dobrog udaraca glavom, ovaj put to je bilo delo Matijasa Gintera.

Na kraju, kakav bi to trijumf Borusije bio da pogodak nije postigao Pjer-Emerik Obamejan. Gabonac je ovaj put zatresao mrežu u 48. minutu i čini se otklonio dileme oko konačnog ishoda.