""

Briž udario novu recku, stradao Jankovićev Mehelen

Vreme čitanja: 1min | sre. 20.12.17. | 22:21

Laganih 3:0 za aktuelnog vicešampiona Belgije

Briž udara jako! Aktuelni vicešampion Belgije u gostima je pobedio Mehelen sa 3:0 u prvoj utakmici 20. kola Pro lige i zabetonirao se na liderskoj poziciji na tabeli.

Ekipa koju se klupe predvodi srpski trener Aleksandar Janković nije imala šanse večeras. A pogotovo zbog činjenice da je od 45. minuta igrala bez isključenog Seta de Vita.

Ovo je fudbalerima Briža bila peta pobeda u poslednjih šest prvenstvenih utakmica i na osnovu do sada prikazanog zaista deluju kao favoriti za osvajanje nove titule.

Gosti su poveli u 21. minutu pogotkom Ruda Vermera iz penala, a prednost je duplirao Brazilac Vesli u 34. minutu. Konačan rezultat postavio je Abdulaj Dijabi u 62. minutu.

Inače, ovo je Jankovićevoj ekipi bio drugi uzastopni poraz u šampionatu i to bez postignutog gola.

BELGIJA 1 - 20.KOLO

Mehelen - Klub Briž 0:3 (0:2)