""
""

Adio Evropo: Čak i Udineze uzeo meru očajnom Milanu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 25.04.15. | 19:53

Rosoneri su porazom od prosečnog tima sa Friulija i definitivno ugasili nade o plasmanu u Ligu Evrope

Milanova turobna sezona se nastavlja. Novo poglavlje je dobila na Friuliju gde je poražena od Udinezea koji je bio u očajnoj formi i šest vezanih mečeva nije znao za pobedu. Zebre su bez većih problema skinule skalp Inzagijevom timu - 2:1.

Nadali su se Rosoneri da bi u nekoj ludoj teoriji mogli do sedmog mesta i plasmana u Ligu pod uslovom da Fiorentina ili Napoli osvoje pomenuto takmičenje i da potom rasprodaju bodove u prvenstvu. Ali i ta tanka nada ne znači mnogo Milanu. Jednostavno, Inzagijev tim nije iznad proseka u Seriji A.

Udineze je u prvom poluvremenu očitao lekciju gostima, ali nije imao sreće da bolju igru kruniše golom. Međutim, zasluženu nagradu su dobili u prvom poluvremenu. Posle kornera i loše reakcije Milanove odbrane, iskusni Pinci je lukavim udarcem doneo vođstvo Stramaćonijevoj četi.

Sve je bilo gotovo kada je Badu u 75. minutu duplirao prednost. Dijego Lopez je odbranio udarac Di Natalea, ali u nastavku akcije je povremeni reprezenativac Gane kaznio još jednom statičnu odbranu sedmostrukog prvaka Evrope. Pogodak glavom Pacinija na asistenciju Ćećrija u finišu meča je samo ublažio poraz Rosonera.