Adrijan Mutu spasao Voluntari! Čindija promašila tri penala zaredom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 13.06.18. | 22:48

Legendarni rumunski fudbaler zadržao klubu prvoligaški status

Adrijan Mutu i Voluntari ostaju u elitnom rumunskom fudbalskom društvu! Posle 1:0 iz prve utakmice, Voluntari je poražen od Čindije u revanšu identičnim rezultatom, ali se u penal seriji dogodilo nešto apsolutno neverovatno - domaći sastav nije iskoristio prva tri šuta sa kreča, pa je tim kontroverznog rumunskog fudbalera zadržao prvoligaški status

Voluntari je od prvog minuta svesno prepustio inicijativu Čindiji, što se umalo obilo o glavu. Istina, Voluntari je uspeo da se odbrani čak 68 minuta, pre nego što je Denis Kiobocariju ekipi iz Targovištu doneo vođstvo koje je garantovalo produžetke.

Voluntari do kraja utakmice, ali i kroz dodatnih 30 minuta utakmice nije uspeo da stigne do gola koji bi obezbedio strašno važan opstanak, ali se Čindija u penal lutriji propisno obrukala. Čerčez, Penkea i Neguc nisu bili precizni, dok su na drugoj strani Kernac, Marinesku i Leasa tresli mrežu s tim da je Rauca u trećoj seriji bio loše sreće.