""

Agonija Mege nastavljena u Ljubljani (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.12.16. | 18:50

Sedmi uzastopni poraz ekipe Dejana Milojevića

Košarkaši Mega Leksa nastavili su crni niz u Jadranskoj ligi. Večeras su na gostovanju ljubljanskoj Olimpiji poraženi sa 82:69 (19:19, 22:14, 21:9, 20:27) u utakmici 14. kola regionalnog takmičenja i ostali na samom dnu tabele sa još nekoliko ekipa.

Ovo je izabranicima Dejana Milojevića bio 10. poraz u takmičenju, a Olimpija je zabeležila šesti trijumf. Ujedno, Mega je upisala sedmi uzastopni neuspeh u svim takmičenjima.

Neizvesnost u ovoj utakmici trajala je samo tokom prvog poluvremena, kada su gosti još i pokazivali neke znake života.

Sve to je potpuno palo u vodu u nastavku utakmice. Olimpija je sredinom treće deonice napravila seriju od 14:2 i povela sa 51:35.

Domaći Zmajčeki su na početku poslednjeg perioda imali i maksimalnih 25 poena prednosti (67:42), a u samoj završnici utakmice Mega je samo uspela donekle da ublaži poraz.

Najbolji kod Olimpije bio je bivši igrač Mege, Nikola Janković sa 19 poen. Vlatko Čančar je sa 22 poena predvodio goste, Radoslav Spasojević je na to dodao još 13 poena.

(FOTO: ABA/Olimpija/ Alež Fevžer)

Vlatko ČančarRadosav SpasojevićOlimpijaNikola JankovićMega LeksJadranska ligaDejan Milojević