""

Ahisar gubi trku za Ligu Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.03.16. | 20:55

Kajzeri i Eskišehir uzeli po bod...

Fudbaleri Ahisara ni u petoj uzastopnoj utakmici nisu uspeli da slave, pošto su u utakmici 26. kola remizirali sa Rizesporom  i produžili negativnu seriju na pet ligaških duela bez trijumfa.

Ekipa sa krajnjeg zapada Turske sve više gubi trku za četvrtu poziciju na tabeli, koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, s obzirom na to da Bašakšehir, Galatasaraj i Kasimpaša kao direktni rivali imaju utakmicu manje.

Dugo je rezultat na semaforu glasio 0:0, još duže je trajalo nadmudrivanje dve ekipe sa različitim ambicijama. Ipak u 72. minutu Orhan Tasdelen probio je konačno led i doveo domaćina u vođstvo. Činilo se da je to pogodak vredan prve pobede posle gotovo mesec dana posta. Ali, tek što se lopta zakotrljala sa centra Rizespor je krenuo u potpunu ofanzivu i samo četiri minuta kasnije Deniz Kadah doneo je izjednačenje. Uprkos svim naporima domaćina rezultat se nije menjao, a Rizespor je kući odneo slađi bod, jer se klub bori za opstanak.

Nešto ranije fudbaleri Kajzerija i Eskišehira odigrali su 0:0 na otvaranju 26. runde Super liga.