Akademika skinula mrak

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.10.15. | 23:29

Subotu u portugalskoj Primeiri obeležili prvi trijumf fenjeraša i pobeda Rio Avea koji je izbio na čelo tabele

Slavlje fudbalera Akademike

Zbog obaveza u evrokupovima, portugalska Primeira je danas bila lišena mečeva Porta, Sportinga i Benfike, pa su manji klubovi imali svojih „15 minuta slave“.

Vest dana u portugalskom fudbalu je da je konačno i Akademika „skinul mrak“. Fenjeraš je zabeležio prvi trijumf u sezoni posle šest uzastopnih poraza. Neslavnu „privilegiju“ da bude prvi klub koji je poražen od Akademike u sezoni je imao Maritimo. Akademika je slavila minimalcem. Junak trijumfa je bio Ni Planže koji je iznudio isključenje Dirseua u 19. minutu, a potom i penal u 63. minutu igre. Udarac sa bele tačke u gol za pobedu je pretvorio Rui Pedro.

Rio Ave je na svom terenu golom Renana Brešana u 93. minutu utakmice savladala minimalcem Boavistu i poravnao se sa Portom i Sportingom na čelu tabele.

Pasoš Fererira je sa 3:1 savladala Nasional, a centralna figura meča je bio napadač Bruno Moreira. On je postigao dva gola za pobednički tim, ali je jednom zatresao i sopstvenu mrežu. Ipak, za autogol se iskupio na najbolji mogući način.