""
""

Alijanc arena pala sa penala: Petersen odveo Frajburg na vrh, maksimalan i Bohum!

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.08.15. | 17:39

Vrednim pobedama u drugom kolu Frajburg i Bohum se osamostalili na čelu tabele

Ove sezone sa Frajburgom neće biti šale. Izabranici Kristijana Strajha apsolutno zasluženo savladali su Minhen 1860 na Alijanc areni (0:1) i probili se na lidersku poziciju nemačke Cvajte zajedno sa Bohumom koji je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Duizburga (3:0).

Svakog trenutka na utakmici u Minhenu bilo je jasno da su gosti kvalitetniji rival. Strpljivo su igrači Frajburga čekali svoju šansu i dočekali su je u 75. minutu, kada je zbog rvanja u šesnaestercu sudija Vinkman pokazao na belu taču, a nesmotrenog Stefana Hajna nagradio žutim kartonom. Nils Petersen je bio prilično hladnokrvan sa kreča i svom timu doneo izuzetno vredne bodove. Petersenu je ovo bio treći pogodak u dva prvenstvena kola, pa je izbio na lidersku poziciju liste strelaca.

Bohum je na deobu liderske pozicije izleteo zahvaljujući fenomenalnom drugom poluvremenu utakmice sa Duizburgom, u kojem je postigao tri pogotka i goste ostavio na ubedljivoj poslednjoj poziciji na tabeli.

Seriju pogodaka otvorio je Timo Perthel na asistenciju Hoglanda u 56. minutu, a 12 minuta kasnije pitanje pobednika rešio je Onur Bulut, nakon dodavanja Haberera.

Svaku nadu gostima šest minuta pre kraja utakmice razrešio je Simon Terode, još jednom na asistenciju zapaženog Janika Haberera.