Anži prokockao i 2:0, Terek juri u Evropu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 19:27

Tim iz Mahačkale stigao samo do remija u deulu sa Krasnodarom, pa ostaje u opasnoj zoni

Heroj Krasnodara: Brazilac Ari

Anži je baš malerozan ove sezone. Bili su jako blizu drugog trijumfa u sezoni i bega iz opasne zone fudbaleri iz Mahačkale, ali ih je Krasnodar golovima u poslednjih deset minuta ostavio na dnu. Nije kod domaćina nastupio večeras nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Darko Lazić, koji je sedeo na klupi, ali je Anži dobro otvorio meč.

Nekadašnja zvezda Verdera Ugo Almeida je u 15. minutu otvorio seriju golova, a nakon što je Janik Boli u 40. sve sam uradio i maestralno izdriblao i matirao odbranu gostiju, izgledalo je da Anži beži ka sredini tabele.

Ali, u nastavku je usledio pad, što je Krasnodar iskoristio i dočepao se važnog boda. Najpre je u 79. minutu Labord posle lepe kombinacije sa Smolovim smanjio na 1:2, a samo minut kasnije nekadašnji napadač AZ ALkmara Ari je na pas Laborda postavio konačnih 2:2.

Važan trijumf na gostovanju u Samari zabeležio je Terek, koji je savladao Krila Sovjetov sa 2:0 i približio se na tabeli četvrtoplasiranom Spartaku, koji ima samo bod više. Srpski internacionalac Milan Rodić odigrao je ceo meč za Krila Sovjetov, nastupio je, što je zanimljivo u veznom redu, a domaćin poklekao u samom finišu.

Prvo je Brazilac Adilson u 88. minutu iskoristio gužvu u petercu domaćina i iz teške pozicije zakucao loptu u mrežu Krila, da bi tačku na trijumf Tereka stavio Mitrišev nakon fenomenalnog pasa golmana Gorodova preko celog terena u sedmom minutu nadoknade.