""

Arsenal i Venger ponovo prosuli mleko: Ne vredi ni raspucani Žiru, ni autogol Veratija! Sveci su blizu liderskog mesta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 23.11.16. | 22:35

Buran remi na Emirejtsu koji odgovara ekipi iz Pariza – 2:2

Ne vredi ni raspucani Žiru, ni poklon Marka Veratija... Arsenal je ponovo prosuo mleko. Ili je PSŽ bio dovoljno kvalitetan da preživi pakao gostovanja na Emirejtsu i stigne na pola koraka od liderske pozicije u grupi A (samim tim i lakšeg žreba za osminu finala) – 2:2. Činilo se u većem delu meča da su zvezde naklonjene Arsenu Vengeru, da je ovo njegova noć u kojoj će imati pomoć svih natprirodnih sila da odvede Tobdžije do željenog cilja, odnosno prvog mesta.

I dalje će imati teoriju engleski predstavnik kao saveznik, ali valja očekivati da će Parižani dobro obavljen posao u Londonu overiti u poslednjem kolu protiv Ludogoreca

Bilo je na Arsenalovom zdanju svega: hvatanja za gušu Žiroa i Kavanija, hladnokrvosti francuskog napadača kada je bilo gusto i autogola Marka Veratija i sjaja Lukasa Moure koji je ispisalo konačan rasplet.

Nekako se činilo da će Parižani posle autogola Veratija dići ruke od svega. Bili su bolji rival veći deo prvog poluvremena, totalno su ukočili Arsenalovu napadačku igru. Domaćin nije šutnuo u gol do 45.minuta kada je Krikovijak povukao Sančeza, a Žiru nastavio ovojesenji serijal pogodaka. Na taj detalj nakalemila se prečka Maure, pa pomenuti autogol Veratija. Sve je išlo na vodenicu Arsenala, ali je Lukas Maura stavio tačku na dešavanja na Emirejtsu. Na veliko zadovoljstvo Parižana.

Bilo je u tom pogotku i nevidljive ruke fudbalske pravde. Arsenal je u većem delu prvog poluvremena pošteno visio. Odličnu akciju Matuidija u gol je spretnom reakcijom u gol pretvorio Edison Kavani... I ne samo to. Isti igrač je bio blizu da duplira prednost Svetaca, ali je sa gol linije loptu iščupao Gibs.

Međutim, u nastavku nije bilo spasa za Arsenal. Parižani su izborili remi koji ih zbog boljeg međusobnog skora vodi na prvo mesto.

Pravu antipropagandu fudbala gledali smo u Sofiji.Nije bilo ni uzbuđenja, ni golova u meču između Ludogoreca i Bazela. Kao da su oba tima bila zadovoljna remijem. Kakav se fudbal igrao u glavnom gradu Sofije najbolje ilustruje podatak da za prvih 25 minuta drugog poluvremena nismo videli nijedan udarac ka golu. Bazel je u prvom delu imao nešto više od igre... Oba tima posle pet kola imaju dva boda. Ludogorec ima bolji skor, ali sada ih čeka duel sa PSŽ-om koji bi pobedom stigao do prve pozicije.

ARSENAL - PSŽ 2:2 (1:1)