Arsenal se kockao sa Lesterom: Dva plotuna, pa zatišje i drama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 10.02.15. | 22:35

KPR protiv Sanderlenda prekinuo crni niz od sedam mečeva bez pobede, Hal lako izašao na kraj sa Aston Vilom

Arsenal

Činilo se da će Arsenal rutinski slaviti na otvaranju 25. kola Premijer lige, ali Lester se nije tako lako predavao, prilično se potrudio da najavi dramu na Emiratima, tako da su domaći navijači bili prinuđeni da grickaju nokte do poslednjeg sudijskog zvižduka - 2:1 (2:0).

Tobžije su sa dva plotuna u prvom poluvremenu praktično najavile slavlje. Prvo je Ozil nastavio svoj niz - na poslednjih četiri meča u svim takmičenjiam postigao je tri gola i ubeležio dve asistencije - omogućivši Koščijelniju da matira Švarcera za vođstvo u 27. minutu. Volkot je četiri minuta pre odlaska na odmor duplirao vođstvo, a onda su u nastavku igre Lisice izašle iz rupe i počele opasno da prete. Kramarić je u 67. smanjio rezultat, potom je 79. opet stavio golmana Ospinu na muke, a pre toga i Marez. Drugi gol gostiju visio je u vazduhu... Na kraju rezultat se nije menjao, tako da je Arsenal preskočio Mančester junated i zauzeo četvrtu poziciju, a Lester ostao zakucan za dno tabele.

KPR je prekinuo užasnu seriju od sedam mečeva bez pobede, od čega su čak pet puta teren napustili pognute glave. Policajci su, kao gosti, slavili protiv Sanderlenda sa 2:0, čime su pobegli iz opasne zone, a junak meča je bio Metju Filips. On je ubeležio dve asistencije, Feru i Zamori, a poslednji igrač KPR kome je to pošlo za nogom bio je Deni Dikio sada već davne 1996. godine.

Hal je suviše lako izašao na kraj sa Aston Vilom – 2:0. Jelavić u 22. i N’Doje u 74. minutu su se pobrinuli da Tigrovi zamene mesta sa Vilom.