Atletiko ozdravio – noći kao lider i čeka Klasiko! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.10.18. | 22:33

Jorgandžije na Vandi sigurne protiv Real Sosijedada

Kroz težak period je prolazio Dijego Simeone u prethodnih nekoliko dana. Atletiko je katastrofalno poražen u Ligi šampiona protiv Borusije iz Dortmunda, ali je tim iz Madrida ekpresno ozdravio. Melem je stavljen večeras na Vandi, gde su Jorgandžije slavile protiv Real Sosijedada (2:0).

Bio je to trijumf vredan prvog mesta na tabeli. Tim Dijega Simonea će noćiti kao lider i mirno čekati sutrašnji El Klasiko.

Imao je problema Atletiko samo u uvodnoj fazi meča. Defanzivna postavka ekipe iz Baskije nije domaćinu ostavila mnogo prostora. Atletiko je dugo ostavljen bez gola, ali i bez konkretne šanse. Valja pomenuti samo šansu Grizmana u 25.minutu.

Mučio se Atletiko, imao inicijativu, ali je brzo dočekao. Tačnije, domaćim navijačima je pao kamen sa srca u 45.minutu. Tada je Dijego Godin lepo osetio gde će da padne lopta, mirno je prihvatio i još mirnije zatresao mrežu.

Nadali su se svi na Vandi da će Dijego Kosta prekinuti golgeterski post. Imao je sjajni napadač nekoliko šansi, ali je njegov posao odradio Felipe Luis. Iskusni levi bek bio je kreator jednog od najlepših golova u ovom kolu.

Ušao je u šesnesterac, prebacio loptu na slabiju desnu nogu, a onda pogodio suprotne rašlje.

ŠPANIJA 1 - 10. KOLO

Valjadolid - Espanjol 1:1 (0:1)