"Kevin Gameiro"

Atletikove 83 sekunde (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 17:58

Oblak odbranio penal, Godin i Gameiro dotukli Osasunu

Kevin GameiroPravi protivnik u pravom trenutku za Atletiko. Ozbiljno uzdramana bila je ekipa Dijega Simeonea uoči 13. kola Primere, ali ovaj baksuzni broj ispostavio se kao taličan za Madriđane. Kalendar ga je učinio takvim pošto su Jorgandžije posle poraza od Sevilje, Real Sosijedada i Real Madrida u poslednja četiri kola protiv sebe imali nejaku Osasunu. Po svemu sudeći, zrelu za ispadanje. Atletikov kanal ipak nije toliko dubok, pa su Dijego Godin i Kevin Gameiro golovima u razmaku od samo 83 sekunde vratili dobro raspoloženje u svačionicu. Na kraju i Janik Fereira Karasko za sigurnih 3:0.

Nema Osasuna za čim da žali. Sudija Antonio Mateu joj je u prvom poluvremenu svirao penal zbog naivnog faula Hozea Himeneza nad Oriolom Rijerom, ali samo da bi Jan Oblak zaustavio šut Roberta Toresa.

U drugom poluvremenu Mateu je domaćima i oprostio čist penal zbog igranja rukom Ojera, ali tada je već sve bio gotovo. Krajem prvog poluvremena za Osasunu kobna 83 sekunda odlučila su pobednika.

Prvo Dijego Godin na centaršut Kokea iz korner - tek da podseti na Atletiko iz najboljih Simeoneovih dana kada su prekidi i golovi defanzivaca bili tako karakteristični za Jorgandžije - a onda posle jedne loše ispucane Ojerove lopte fantastičan pas Anhela Koree za Antoana Grizmana. U tom kratkom periodu, Atletiko je Osasuni oduzao i pravo da se nada, da bi u poslednjim sekundama utakmcie Janik Fereira Karasko samo sipao so na živu ranu domaćina.

PRIMERA, 13.KOLO:

Eibar - Betis 3:1 (2:0)
/Pedro Leon 19, Ametljer 23, Kike 90+2 - Ruben Kastro 84/

Malaga - Deportivo 4:3 (2:1)
/Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72/

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1 (2:1)