""
""

Bavarci drhtite: Barseloni je prešlo u naviku da pobeđuje rukometnim rezultatom! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.05.15. | 17:47

Katalonski velikan se brutalno poigravao sa fenjerašom Kordobom- 8:0

Šaljivi bi, sasvim sigurno, rekli- bilo je neizvesno dok meč nije počeo! Barselona je u sprintu poput Juseina Bolta prošle gostovanja u Kordobi, demoliravši fenjeraša Primere – 8:0. Katalonski gigant je današnji meč iskoristio da nabilduje samopouzdanje pred polufinali duel sa Bajernom iz Minhena. Uradio je to na vrlo brutalan način, bez imalo emocija prema timu koji je odavno otpevao Labudovu pesmu u najjačem rangu u Španiji.

Definitivno tim Luisa Enrikea u sjajnoj formi dočekuje dane odluke u Primeri i Ligi šampiona. Prvo je Hetafea razbijen sa 6:0, a pojačanu porciju dobila je Kordoba

Tamo gde su stali u sudaru sa Hetafeom učenici Luisa Enrikea nastavili su u Kordobi. Barselona se,uslovno rečeno, mučila u prvom poluvremenu, do trenutka kada je hrvatski internacionalac Ivan Raketić pravom raketom probušio gol Kordobe. Igrao se 42.minut kada je Mesi odlično poslužio nekadašnjeg vezistu Sevilje koji je desnom nogom probušio mrežu Kordobe. Pre toga gosti su promašili silne prilike, ali vođstvo u prvom poluvremenu pomoglo im je da se ponovo poigravaju sa brojkama i rekordima.

Naravno, barjkatar takvog poduhvata bio je Lionel Mesi. On je posle proigravanja Raketića postao prvi igrač u španskoj Primeri u poslednjih 25 godina koji je zabeležio 20 asistencija u jednoj sezoni. Bilo je zaista ponekad teško gledati kako se igrači Barselone poigravaju sa nedoraslim rivalom. Posebno u drugom poluvremenu se stekao utisak da mogu da postignu gol kada god to požele.

Barselona je na odmor otišla sa dva gola prednosti, jer je tačku na prvo poluvreme stavio Suarez.... Međutim, ovako ubedljivo izdanje Barselone ne bi bilo potpuno da nije bilo jakog začina –Lionela Mesija. Argentinac se na listi najbolji strelaca Primere izjednačio sa Kristijanom Ronaldom nakon što ga je sjajno poslužio Dani Alves u 46.minutu. Mesi je pogodio glavom i četvrti put u dresu Barselone uspeo da postigne 40 i više golova u sezoni.

Bio je u prethodnom periodu Kristijano Ronaldo kritikovan za egoizam, a njegovim putevima krenuo je i Lionel Mesi. Mada je već dovoljno uradio protiv Kordobe Argentinac se svojski potrudio da postigne još jedan gol. Poturio je nogu ispred Nejmara i postigao šesti gol na utakmici. Potez koji će izazvati brojne kontroverzne komentare.