"Radost Šumara je kratko trajala"

Bez pobednika u Notingemu: Derbi zaustavio strašnu seriju Šumara!

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.09.14. | 16:22

Domaćin vodio petim golom Asombalonge u sezoni, dok je konačan rezultat postavio Lion Best – 1:1

Radost Šumara je kratko trajala

Bez pobednika u Ist Midlands derbiju između Notingem Foresta i Derbi Kauntija, iako je pobedi bili bliži slavni Šumari, koji je prekinuo seriju od tri vezana trijumfa u Čempionšipu, ali se ipak osamostalio na čelu tabele – 1:1 (0:0).

Može se reći da je domaćin bio za nijansu bolji rival u meču koji se igra za Trofej Brajana Klafa, vodio golom rekordnog pojačanja Brita Asombalonge u 72. minutu, ali je samo osam minuta kasnije poravnanje doneo odlični Lion Best.

Inače Asombalongi je ovo bio već peti pogodak u sezoni. Da podsetimo, bivšeg napadača Piterbora Šumari su platili neverovatnih 7.000.000 evra.

Forest sada na čelu tabele ima 14 bodova, dok je derbi došao do devetog boda.

U narednom kolu Šumare očekuje još jedan derbi, pošto na Siti Graund dolazi Fulam, dok Kaunti ide na noge Blekburnu.