"Felipe Anderson"

Bikovi na ražnju: Felipe Anderson srušio Torino i iskoristio kiks Napolija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.03.15. | 20:49

Dosadno prvo poluvreme, u drugom su se strasti rasplamsale

Felipe AndersonStadion Olimpiko u Torinu je bio skoro prazan. Delovalo je vrlo depresivno, a takvo je bilo i prvo poluvreme utakmice između Torina i Lacija. Međutim, u drugom delu se probudio brazilski mađioničar Felipe Anderson i svojeručno doneo pobedu Lacijalima na vrlo nezgodnom gostovanju - 2:0 (0:0).

Ekipa iz Rima je u potpunosti iskoristila izostanak Matea Darmijana i Fabija Kvaljarele, koji su se odmarali pred okršaj sa Zenitom, koji će se u četvrtak odigrati na istom ovom stadionu. Darmijan je tek u drugom delu igre ušao u igru.

Lacio je ekipa koja je pored Juventusa u najboljoj formi u celoj Serii A, a ovom pobedom je iskoristila i kiks Napolija u Veroni, pa se na taj način osamila na trećem mestu na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

U prvih 20 minuta skoro da nije bilo šansi. Prva pretnja se dogodila ispred gostujućeg gola kada je Marko Parolo utrčao u kazneni prostor Torina, šutirao, ali je Danijele Padeli odbranio i poslao loptu u korner, iako nije ni išla u okvir gola. Posle toga, meč je opet utihnuo, Lacio je čuvao posed lopte, ali nije uspevao da zapreti pored granitne odbrane Torina. Bikovi su čekali, pa su i dočekali priliku za kontru kada je u 30. minutu posle jednog centaršuta Karvaljo Amauri šutirao, odbranio Marketi, a na odbitak naleteo Hosef Martinez, koji nije uspeo da pogodi gol.

Što nije uspelo nikom u prvom poluvremenu, uspelo je Felipeu Andersonu čak dva puta u drugom. Prvo je iskoristio grešku igrača Torina na sredini terena, dobio pas od Marka Parola, pretrčao skoro pola terena i na prelep način po zemlji prevario golmana Danijelea Padelija.

Igrao se 71. minut, a samo osam minuta kasnije je i drugi put na vrlo sličan način postigao pogodak i stavio tačku na ovaj ne toliko zanimljiv meč. Asistent kod drugog pogotka mu je bio legendarni Miroslav Klose, koji se osim tog detalja i nije preterano istakao na ovom meču.