Bilbao ubedljiv, Eibar časno izgubio u Madridu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.08.14. | 23:05

Baskijci lako izašli na kraj sa Levanteom, šampion Atletiko zabeležio prvu pobedu uz ligaški prvenac Marija Mandžukića

Mandžukić i Godin

Atletik Bilbao krenuo je odlično u novu sezonu, plasmanom u Ligu šampiona pobedom u dvomeču s Napolijem, nesrećno i nezasluženo je poražen u prvom kolu Primer, ali je jasno da ekipa Ernesta Valverdea ima ozbiljne planove ove sezone.

Danas je bez mnogo muke stradao Levante – 3:0, a golove su domaćini odlično „rasporedili“ – Aduriz u 32, Ituraspe u 51. i Munijain u 76. minutu. Prva dva pala su posle odličnih centaršuteva i udaraca glavom, dok je kod trećeg Munijain dobro regovao na odbijenu loptu...

Aktuelni šampion Atletiko u drugom kolu je stigao do prve pobede u sezoni. Teže nego što se očekivalo. Istina, Eibar je brzo slomljen – Miranda se upisao u strelce već u 11. minutu, da bi nešto kasnije Mandžukić upisao svoj ligaški prvenac za Jorgandžije. Ali od tog trenutka domaći tim kao da je stao, pa je Eibar raširio krila i oduševio hrabrom i atraktivnom igrom. Gol koji je postigao Minero u 33. minutu, zajedno sa akcijom koja mu je prethodila, svakako je jedan od najlepših u 2014. godini. Posle toga, uzbuđenja su izostala, Atletiko kao da nije previše želeo da povećava prednost, dok Eibar nije imao snage da dođe do remija.

Kordoba i Selta odigrali su 1:1, a na terenu su svih 90 minuta bila dvojica srpskih internacionalaca – Aleksandar Pantić kod domaćih i Nemanja Radoja kod gostiju.