""
""

Birmingem Siti protutnjao kroz Notingem

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.12.14. | 14:54

Goste iz Birmingema predvodio dvostruki strelac Klejton Donaldson, Žigić igrao od 79. minuta

Birmingem Siti vratio se na pobednički put, a ceh je platio Notingem Forest (3:1) u 24. kolu engleskog Čempionšipa. Dugo će još Notingemu da bride obrazi od ova tri šamara gostiju iz Midlendsa, a nekadašnji dvostruki šampion Evrope nastavio je sa crnom serijom.

Ekipi trenera Stjuarta Pirsa ovo je bila šesta uzastopna utakmica bez pobede u Čempionšipu, dok je Birmingem zabeležio peti trijumf u poslednjih sedam mečeva. Gosti su se tako na dobar način iskupili za katastrofu u prošlom kolu, kada su kod kuće izgubili od Derbi Kauntija sa 4:0.

Bivši srpski reprezentativac i povratnik u redove Birmingema Nikola Žigić ušao je na teren u 79. minutu, kada je zamenio strelca prvog pogotka Dejvida Koterila.

Koteril je u 35. minutu zatresao protivničku mrežu lepim šutem iz slobodnog udarca. Samo četiri minuta kasnije usledio je novi šok za domaće navijače. Klejton Donaldson dobro je reagovao na Koterilovu asistenciju. U poslednjem minutu prvog poluvremena Donaldson je drugim pogotkom na meču stavio tačku.