"Bomba Polanskog"

Bomba Polanskog za Oskara: Sa saigračima i protivnicima režirao novu reklamu Bundeslige (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.11.14. | 20:22

Sedam golova u pobedi domaćina, peti uzastopni meč Hofenhajma na kojem je postignuto više od četiri pogodaka

Bomba PolanskogNemci sve više i sve glasnije tvrde da se u Bundesligi igra najbolji i najzanimljiviji fudbal, a iako je Bajern Minhen najjači tim u zemlji, ipak je Hofenhajm postao sinonim tog talasa ofanzivnog fudbala pošto ekipa Markusa Gisdela igra uvek na gol više i to im se i te kako isplatilo protiv Hanovera – 4:3 (2:1).

Već u 19. minutu Pirmin Švegler oduševljava publiku na Rajn Neckar Areni golom iz slobodnjaka pošto je gađao golmanov ugao i to po zemlji.

Domaćini su u 37. minutu duplirali prednost pošto je Korejac Đin Su Kim odlično prošao po levoj strani i uputio oštar centaršut, a sve je to pratio Kevin Foland na drugoj stativi i lako postigao gol.

Ipak su gosti uzvratili u finišu prvog poluvremena smanjili prednost i to posle ubacivanja iz auta i loše procene leta lopte golmana Hofenhajma što je iskoristio Lars Štindl.

Igrači Hanovera su pokazali da i te kako umeju da igraju fudbal te su odličnom timskom igrom došli do izjednačenja, a sjajnu akciju je pogotkom krunisao Hoselu.

Ali fudbaleri Hofenhajma nisu odustali od svoje filozofije igre i to im se iplatilo samo sedam minuta kasnije, a Eugen Polanski je sjajnim projektilom dodatno ulepšao ovaj sjajan meč, pravu reklamu Bundeslige.

Samo četiri minuta kasnije Hofenhajm je ponovo vodio sa dva gola razlike, a Švigler je asistirao Zuleu iz slobodnog udarca.

Kada je delovalo da je duh gostiju slomljen – a to je u Bundesligi nemoguće – Štindl je novu dobru akciju svoje ekipe završio golom za konačnih 4:3.

Ovo je bio peti uzastopni meč Hofenhajma na kojem je postignuto četiri ili više golova, a ekipa je prekinula niz od tri poraza.