""
""

Bombarder Eriksen je gazda Totenhema! Palas poludeo od dolaska Pardjua, Krkić pokvario debi Kramarića (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.01.15. | 18:05

Totenhem u finišu meča slomio otpor Sanderlenda, Barnli poražen iako je vodio 2:0 u 16. minutu, Stouk zahvaljujući Bojanu nije samo domaćinska ekipa

Totenhem je kidao živce svojim navijačima, mirisalo je na još jednu gorku pilulu, ali Kristijan Eriksen je sprečio Sanderlend da odnese bod sa Vajt Hart Lejna - 2:1! Danac je bez premca najbolji igrač Sparsa ove sezone i njegovi golovi su doneli mnogo bodova ekipi iz Londona. Eriksen je u 88. minutu u svom stilu, udarcem sa distance probio defanzivni bedem Crnih mačaka i opet postao junak Vajt Hart Lejna.

Navijači Totenhema su aplauzima pozdravili Džermejna Defoa koji je debitovao za Sanderlend. Iskusni Englez je danas prekinuo tradiciju da postiže golove u debitanstkim nastupima za nove klubove. Totenhem je došao u vođstvo kada je Džon O’Ši skrenuo loptu u sopstvenu mrežu posle udarca Fertongena. Prvi gol za Belgijanca posle skoro dve godine! Ali, Sanderlend je odgovorio posle pola sata igre. Opšte je poznato kakav je majstor za slobodnjake Sebastijan Larson. Šveđanin koji je Vengerov đak je fenomenalnim udarcem iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara matirao Lorisa i gostima doneo izjednačenje.

U narednih sat vremena, Totenhem je opsedao gol Crnih mačaka, Hari Kejn je pogodio stativu, izgledalo je da će gosti uspeti da odnesu bod, a onda je Kristijan Eriksen po ko zna koji put ove sezone bio spasilac Sparsa. Danac je na dobro poznat način doneo eksploziju oduševljena na Vajt Hart Lejnu. Eriksen je natrčao na povratni pas Adebajora i iz prve poslao neodbranjiv udarac po zemlji u malu mrežu. Njegov četvrti gol van kzanenog prostora ove sezone, po čemu je rekorder u Premijer ligi. A, izgleda da poseban pik ima na Sanderlend pošto im je dao tri gola u tri međusobna duela.

Čudesan meč je viđen u Barnliju gde je istoimeni domaćin prokockao dva gola prednosta stečena u prvih 16 minuta meča protiv Kristal Palasa. Mi i Ings su ekspresno doveli Barnli u vođstvo od 2:0. Ali, od dolaska Alana Pardjua na klupu, Palas kao da se pretplatio na preokrete. Posle preokreta protiv Totenhema, Pardjuov tim je režirao čudo i protiv Barnlija. Gejl je u 28. minutu smanjio prednost domaćina, a Pančeon na početku drugog poluvremena izjednačio iako je golu prethodio čist faul nad jednim defanzivcem Barnlija. U samom finišu meča, Gejl je izrastao u junaka meča pošto je u 87. minutu postigao drugi gol na meču za tri boda Kristal Palasa. Treća pobeda u tri meča od kako je na klupu seo Alan Pardju!

Bojan Krkić je suvo zlato Stouka ove sezone! Španac je bio jedini strelac na gostovanju protiv Lestera i doneo je tri važna boda Potersima. Od četiri gola koje je postigao ove sezona, čak tri su bila u gostima, a dobro je poznato koliko su gostovanja veliki problema za “domaćinsku” ekipu poput Stouka. Krkićev solo prodor u 63. minutu je odlučio pobednika. Ni ulazak velikog pojačanja Andreja Kramarića nije pomogao Lisicama da izbegnu poraz.