Bombetina Sose i majstorija Freja drže Bešiktaš na vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.03.16. | 19:50

Istanbulski Orlovi pokorili Rize (2:1) iako su drhtali u samom finišu

Strelac drugog gola: Karim Frej

Bešiktaš je uspešno pregrmeo gostovanje na istoku Turske gde je savladao Rize sa 2:1 i vratio se na vrh tabele.

Drhtali su Orlovi u samom finišu, nije im bilo lako da izdrže pritisdak domaćina nakon što je Ševalije smanjio rezultat u 89. minutu, ali su odoleli na kraju i vezali drugi uzastopni trijumf nakon nedavnog poraza u derbiju od Fenerbahčea.

Istanbulski tim odigrao je odlično prvo poluvreme, a majstorija Hozea Sose iz slobodnog udarca u 16. minutu nagovestila je trijumf Bešiktaša. Nije se tim Senola Guneša zadovoljio stečenom prednošću, igrali su lepo za oko, a sjajnu akciju u 33. minutu krunisao je Karim Frej i povisio na 2:0.

Sjajno su igrači lidera turskog šampionata kombinovali kod ovog gola, Ozjakup je idealno uposlio turskog reprezentativca koji je postigao četvrti gol u sezoni i otvorio vrata trijumfa Bešiktašu.

U nastavku je gostujući tim malo povukao ručnu, Rize je shvatio da može da zapreti, a nakon nepažnje odbrane gostiju u samom finišu francuski napadač Tedi Ševalije je smanjio rezultat. Ipak, to je bilo sve što je domaćin učinio, pa se Bešiktaš, u čijim je redovima Duško Tošić sedeo na klupi svih 90 minuta, zabeležio važan trijumf.