""

Dinamo pokvario planove Petrolulu, Gaz Metan zamenio mesto sa Konkordijom

Vreme čitanja: 1min | pet. 22.05.15. | 22:06

U poslednjem kolu rumunske Lige 1 pašće odluka ko ide u Ligu Evrope, a ko napušta elitu

Kolo pre kraja rumunske Lige 1 vodiće se velika bitka za opstanak. Gaz Metan je iskoristio prednost domaćeg terena, pobedio Konkordiju sa 2:0, usled čega je došlo do zamene mesta na tabeli. Sada je klub iz Medijaša pobegao iz opasne zone, dok je klub iz Kjažne bliži selidbi u niži rang.

Domaćin je odmah krenuo na sve ili ništa i otključao bravu gostiju u 40. minutu preko Munteanua. Srca navijača zaledio je Ljuljaku pošto je u 65. minutu promašio penal, ali se ispravio četiri minuta kasnije kada je ipak uspeo da matira Mataćea za 2:0. Tada su se sve nade Konkordije da mogu barem do boda, čime bi bili bliži opstanku, raspršile kao mehud od sapunice.

Petrolul je kiksnuo protiv Dinama iz Bukurešta – 0:3. Domaćin je tako propustio šansu da se, barem na određeno vreme, domogne pozicije koja donosi Ligu Evrope. Gosti nisu imali nikakav takmičarski motiv, ali to im nije predstavljao problem da poremete planove rivalu.