"Traore"

Borusija ima zlatne rezerve za Ligu šampiona: Isplatilo se čekati godinu i po dana zbog lepotice Traorea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 19:33

Ekipa Lusijana Favra pet minuta pre kraja stigla do pobede u Berlinu - 2:1

TraoreDobar je Leverkuzen, dobra je i Borusija! Ekipa iz Menhengladbaha vratila se na treću poziciju tabele Bundeslige i tri kola pre kraja prvenstva ima najveće šanse da se u društvu Bajerna i Volfzburga plasira direktno u Ligu šampiona. Tim Lusijana Favra slavio je u Berlinu protiv Herte pobedu od 2:1 i tako potvrdio da ima pik na klub iz glavnom grada, jer mu je ovo bio četvrti vezani trijumf.

Ždrepci su, doduše, morali pošteno da se preznoje da bi upisali pobedu, a greške znoja s čeka skinuo je Ibrahima Traore. Zlatna rezerva gostujućeg sastava, kročio je na teren u 73. minutu, a 12 minuta kasnije iskoristio činjenicu da su mu domaći fudbaleri ostavili dosta i prostora i vremena, pa je na pas još jednog rezerviste - Torgana Azara - fantastičnim udarcem u dalji ugao zaresao mrežu Tomasa Krafta.

Bio je to njegov prvi gol na terenima Bundeslige posle godinu i po dana (prethodno strelac u pobedi Štutgarta nad Hanoverom 4:2, 7. decembra 2013). Ispostaviće se - višestruko vredan.

Gosti su bili bolji tim, poveli desetim pogotkom u sezoni Maksa Kruzea, stvarali prilike i posle brzog izjednačenja u režiji Valentina Štokera, pogodili prečku, a na kraju, ipak, zadovoljili 8.000 navijača Borusije koji su došli na Olimpiski stadion u Berlinu.