Brajton video zašto je platio 17.000.000 za Bisumu, Ešli Kol i Frenk Lampard ispali iz FA kupa

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.02.19. | 15:33

Premijerligaš slavio sa 2:1

Letos su ga doveli iz Lila za 17.000.000 evra, ali dugo su u Brajtonu sumnjali da su se prevarili kada su se toliko otvorili za Iva Bisumu. Vezista iz Malija umeo je povremeno da blesne i to uglavnom u FA kupu, koji se i danas potvrdio kao omiljeno takmičenje 22-godišnjeg fudbalera. Jesu strelci bili Entoni Nokart i Jirgen Lokadija, ali je baš Bisuma bio centralna figura Brajtonove pobede od 2:1 nad Derbijem u osmini finala FA kupa.

Bisuma je u 33. minutu sa centra povukao napad domaćih i potom sa krila povratnom loptom servirao Nokarta kao na tacni, da bi veštinu u pravom svetlu demonstrirao u sudijskog nadoknadi prvog poluvremena. Prvo je kao na treningu loptu progurao kroz noge iskusnom Tomu Hadlstonu, da bi zatim lepo plasirao loptu sa 15 metara samo da bi lopta uzdrmala stativu. Međutim, odbrana gostiju je zaspala, pa je Lokadija prvi stigao na odbitak i to je bilo 2:0.

Ubedljiva prednost dozvolila je Brajtonu da u nastavku odigra mirnije, čak i prepusti loptu rivalu, ali Derbi to nije umeo da iskoristi, iako je u 81. minutu iskusni Ešli Kol barem završnicu učinio zanimljivom postigavši svoj prvenac u dresu Ovnova nakon što je u januaru iz LA Galaksija stigao u tim Frenka Lamparda.