""

Brižov teror - 12/12!

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.01.18. | 22:37

Nemilosrdni lider

U Belgiji ništa novo... Dok drugi štucaju, Briž melje sve pred sobom. Nemilosrdni lider je nastavio teror na svom terenu i nanizao 12. prvenstvenu pobedu na svom terenu u isto toliko mečeva od početka sezone. Poslednja žrtva sjajnog Briža je bio Ostende koji je pružio otpor ali je završio pognute glave - 3:2.

Brižu je bilo potrebno manje od 10 minuta da reši sve dileme. Prvo je Vanaken u petom minutu pogodio na asistenciju Dijabija, a onda je možda i najbolji igrač lige Rud Vormer u osmom minutu postigao prelep gol iz slobodnjaka za dvostruku prednost.

Uspeo je Ostende da se trgne i početkom drugog poluvtremena srećnim golom da prepolovi prednost domaćina, ali je odgovor usledio vrlo brzo. Dijabi je u 51. minutu na asistenciju dodao i gol, tako da je sve bilo rešeno pa gostima nije pomogao ni gol veterana Akpale u finišu meča.

Briž je tako na najbolji način iskoristio kikseve prvih pratilaca i povećao prednost na 12 bodova u odnosu na drugoplasiranu Šarlrou.

BELGIJA 1 - 23. KOLO:

Muskron - Kortrajk 4:0 (0:0)