"IKARDI MAJSTORSKI SAVLADAO BRKIĆA"

Brkić branio nemoguće, Mpoku lomio kičme, a Inter se osvetio za poraz na Meaci (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 23.02.15. | 23:06

Nerazuri razbili Kaljari, ali ipak strepeli do samog kraja utakmice...

IKARDI MAJSTORSKI SAVLADAO BRKIĆAInter je osvojio Sardiniju, a zvanje jednog od najboljih igrača utakmice, sigurno je zaslužio golman Kaljarija, Željko Brkić. Nerazuri su bili za klasu bolji rival od domaće ekipe, a samo su fantastične odbrane srpskog golmana i očajna realizacija Lukasa Podolskog, učinili da pobeda milanske ekipe ne bude ubedljivija. Na kraju je rezultat bio 1:2, a Inter je na Meacu odneo sva tri boda zahvaljujući golovima Matea Kovačića i Maura Ikardija.

Furiozan start Intera nije urodio plodom. Napadi Nerazura su se ređali, kao i šanse ispred gola Željka Brkića, koji je uvek pronalazio način da zaustavi šuteve protivnika, mada se i „veliko” pojačanje Intera, Lukas Podolski, par puta propisno obrukao ispred gola Kaljarija. Na polovini Nerazura se u prvom poluvremenu nije dešavalo ništa zanimljivo, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Inter je nastavio sa ofanzivom i u drugom poluvremenu, a vrlo brzo se isplatila agresivnost gostujućeg sastava, kada je u 47. minutu Mateo Kovačić pogodio mrežu Kaljarija. Mladi Hrvat je petom proigrao Lukasa Podolskog koji je u srce šesnaesterca domaće ekipe uputio „balonku”, a posle nespretne reakcije Rosetinija, lopta je došla do Kovačića koji je levom nogom pogodio rašlje gola koji je branio Brkić.

Nekako su se probudili fudbaleri Kaljarija posle gola, krenuli da jurišaju u napad, a mladi Belgijanac u napadu tima sa Sardinije, Pol-Žoze Mpoku, oduševio je sve na stadionu, a i ljubitelje fudbala kraj malih ekrana prelepim solo-prodorom koji, na njegovu žalost, nije završio golom.

Ubrzo je Mauro Ikardi još jednom pokazao klasu i opravdao sve glasine koje se vrte oko njegovog imena. Selidba u najjače timove sa Ostrva sigurno nije daleko ako nestašni Argentinac nastavi da igrao ovako. Igrao se 68. minut kada je, sada već prvi strelac Serije A, majstorski rešio situaciju ispred gola Kaljarija. Najpre je zalomio čuvara, a onda slabijom levom nogom uputio neodbranjiv šut, direktno u rašlje. Željko Brkić je bio potpuno nemoćan.

Interov igrač na pozajmici u Kaljariju, Samjuele Longo, samo pet minuta kasnije je snažno opalio po lopti sa nekih 15-ak metara, šut je završio na stativi, a od iste se odbio u leđa nesrećnog golmana Nerazura, Kariza, kojem je i pripisan autogol.

Ipak, to je praktično bilo sve što su domaći uspeli da urade do kraja utakmice, pa je Inter novom pobedom došao na svega četiri boda razlike od Fjorentine koja je zasela na petu poziciju koja vodi u Evropu.

U startnoj postavi Intera se našao i Nemanja Vidić, za kojeg se do večeras mislilo da je završio svoju epizodu u dresu trostrukog šampiona Evrope. Ipak, Manćini je ukazao poverenje nekadašnjem kapitenu Srbije i Mančester Junajteda, te tako verovatno stavio tačku na navodni sukob između njega i Vidića.