""
""

Brus pokrenuo Aston Vilu, Mitrović grejao klupu, Stojkoviću preselo veče u Blekburnu

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.10.16. | 23:25

Slaviša Jokanović uzeo bod Noriču (2:2) i omogućio Njukaslu prodor na čelo Čempionšipa

Uspeo je iskusni Stiv Brus da pokrene uspavanog giganta iz Birmingema i već na prvom gostovanju u Redingu upiše važnu pobedu na klupi Aston Vile - 1:2 (0:1). Imao je đavolski veliku sreću u okršaju sa solidnim Redingom, koji vodi Jap Stam, jer je do trijumfa stigao pogotkom sa bele tačke u nadoknadi vremena.

Precizan je bio Andre Aju, ali je Vila imala večeras i dosta sreće jer je Reding poravnao rezultat početkom drugog poluvremena preko Kermoganta. Ovo je prva pobeda Aston Vile posle deset uzastopnih utakmica na kojima su mahom igrali nerešeno, pa je utisak povoljniji i zato što je gigant iz Birmingema pobegao sa dna Čempionšipa.

Pored Vile još jedan prošlogodišnji premijerligaš se radovao večeras, a zadovoljstvo je bilo dvostruko jer je Njukasl lakim trijumfom protiv Barnslija na strani (2:0) preuzeo lidersku poziciju od Noriča. Blistao je dvostruki strelac Dvajt Gejl koji je u drugom poluvremenu spakovao dva laka komada za ekipu Rafe Beniteza, koji nije večeras ukazao priliku našem Aleksandru Mitroviću. Reprezentatiavac Srbije presedeo je ceo meč na klupi za rezerve.

Prodor Svrakama na čelo Čempionšipa omogućio je Fulam, koji je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka u duelu sa Noričom na svom Krejven Kotidžu posle očajnog prvog poluvremena - 2:2 (0:2). Koban po ekipu Slaviše Jokanovića bio je Grejem Dorans koji je postigao dva gola i to oba sa penala, ali su Johansen i Martin za samo 11 minuta sredinom drugog dela doneli Fulamu preokret i važan bod u duelu sa favorizovanim Kanarincima.

Neuspešno veče imao je još jedan srpski reprezentativac, golman Vladimir Stojković čiji je Notingem Forest zabeležio poraz na gostovanaju u Blekburnu - 1:2. Koban po najboljeg srpskog čuvara mreže bio je mladi napadač domaćina Sem Galaher koji je sa dva gola u prvom poluvremenu utabao Roversima put do pobede.

Vulverhempton Valtera Zenge poražen je na gostovanju u Brajtonu (0:1), dok je Lids na svom Eland Roudu u nadoknadi vremena ispustio tri boda u okršaju sa Viganom - 1:1.