"Lujkas Okampos postigao prvenac za Marselj"

Brutalno - pesnicom u međunožje! Reinkarnacija poteza Bate Mirkovića pokazala potpunu nemoć Marselja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.02.15. | 18:05

Mario Lemin nije znao kako protiv Rena, pa je posegao za nesportskim potezom - 1:1

Lujkas Okampos postigao prvenac za MarseljU prvom delu sezone furiozno, a čim je počeo drugi Marselj gubi korak. Slavni klub sa Velodroma osvojio je samo bod na gostovanju u pokrajini Bretanja i tako propustio priliku da makar do nedelje veče preuzme lidersku poziciju od Liona. Učenici Marsela Bijelse uspeli su da nadoknade gol zaostatka, ne i da slave, ali će se više od rezultata susreta na stadionu Rut de Lorijen pamtiti sraman potez veziste gostujućeg tima Marija Lemine - 1:1.

Momak rođen u Gabonu je šest minuta pre kraja utakmice zaradio direktan crveni karton, zbog toga što je u nezgodno mesto pesnicom udario Olu Toivonena. Taj detalj je istog trenutka podsetio na slično ostvarenje Zorana Bate Mirkovića na čuveno meču reprezentacija Hrvatske i Jugoslavije, s tim što je, utisak je, švedski reprezentativac prošao još gore nego pre 16 godina Robert Jarni.

Uostalom, uverite se...

Na taj način Lemin kao da je hteo da se osveti Toivonenu što je sredinom prvog poluvremena iskoristio nepažnju u odbrani Marselja i petim golom u Ligi 1 doneo vođstvo Renu.

Marselj je u tom delu igre bio očajan, nije stvorio nijednu priliku vrednu pomena, ali se posle instrukcija Bijelse u svlačionici trgao i preko novajlije iz Monaka Lukasa Okamposa, koji je početkom drugog dela zamenio Alesandrinija i u debitantskom meču za novi klub poravnao na 1:1, za tek prvi remi slavnog kluba još od 2. decembra, kad je isti rezultat zabeležen na gostovanju Lorijenu.

Nerešen rezultat ne meču Ren - Marselj obradovao je navijače Liona, koji sada ima 49 bodova i vodi, ali i pristalice Pari Sen Žermena, jer vladajući šampion ima priliku da izbije na čelu tabele, ukoliko u nedelju veče slavi na Žerlanu.