""

Budućnost ne zna da pobedi u Skoplju - Drenovac i Klof nosili MZT (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 04.12.16. | 19:14

Šampion Makedonije iznenadio Podgoričane

Košarkaši podgoričke Budućnosti opet su napravili kiks u Skoplju. Izgleda da nešto Đetićima definitivno ne prija nešto u makedonskoj prestonici. Prvo ih je dobio Karpoš, a večeras ih je savladao i šampion Makedonije, MZT sa 96:90 u meču 12. kola Jadranske lige.

Ovo je ekipi Budućnosti bio drugi poraz u regionalom takmičenju, dok je skopski klub zabeležio četvrtu pobedu.

Džoš Skot je sa 15 poena bio najefikasniji ekipi MZT-a, a veoma dobru partiju pružio je i Đorđe Drenovac sa 13 poena i pet asistencija. Šarlon Klof dodao je na to 14 poena.

Najbolji strelac Budućnosti bio je Markus Vilijams sa 21 poenom, dok je Džejms Rejnolds upisao 18 poena.

Makedonska ekipa je sve dileme oko pobednika, iako je gubila u trećoj četvrtini, rešila u periodu od 35. do 37. minuta. Napravili su domaći za ta dva minuta seriju od 7:0 i stigli do 10 poena viška (90:80). Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da se odbrani pobeda.