"DOMINANTNI MIRO BILAN"

Budućnot se prošetala kroz Draženov Dom, Cedevita zgazila Igokeu

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.01.15. | 18:53

Blistave partije gostiju, Cibona i Igokea će želeti da što pre zaborave nedelju...

DOMINANTNI MIRO BILANCedevita je odigrala sjajnu partiju u Laktašima i konačno prekinula niz utakmica na kojima je igrala, blago rečeno, lošu košarku. Još jedan kandidat za titulu u Jadranskoj ligi, Budućnost Voli, pregazio je protivnika, ovog puta je nastradala velika Cibona i to u sred Zagreba.

Budućnost je od samog početka stavila do znanja i košarkašima Cibone i navijačima zagrebačkog kluba ko je glavni na terenu. Tandem ŠehovićDašić je rešetao koš domaće ekipe, koja nije uspela da odbrani ništa, pa je već na poluvremenu bilo 10 razlike za crnogorce – 30:40.

Do kraja je prednost samo porasla, a trener Budućnosti, Igor Jovović, imao je prostora i da odmori ključne igrače pa je su samo Kuk i Šehović igrali duže od 30 minuta. Budućnost je šutirala fenomenalno za tri poena (13-28) što je i bio ključ ubedljive pobede. Cibosi odavno nisu ovako razbijeni u Draženovom domu, a na kraju je rezultat iznosio 67:84.

Cedevita je spasila obraz hrvatske košarke i učinila da se zaboravi tragična partija Cibone. Ekipa Jasmina repeše je održala lekciju iz košarke domaćoj Igokei, koja je uspela samo u nameri da spreči Zagrepčane da dođu do 30 poena razlike, na semaforu je po završetku utakmice stajalo, za domaći tim poražavajućih 57:86.

Babić je ubacio 17 poena, Miro Bilan 12, a niko nije igrao duže od 25 minuta, koliko je na terenu proveo iskusni Roko Leni Ukić koji je majstorski kontrolisao utakmicu i završio je sa osam asistencija. Ipak, već pomenuti Bilan je svakako bio najbolji igrač utakmice sa indeksom 24 (12p, 5sk, 6as, 2bl).

Cedevita je tako zadržala prednost od jedne pobede u odnosu na Partizan u toj borbi za treću poziciju koja će biti vredna jer će trećeplasirani u polufinalu na Budućnost (po svemu sudeći), a četvrti na tabeli će morati da snage odmeri sa prvim favoritom za osvajanje, Crvenom zvezdom.

ABA LIGA - 18. kolo:

Levski – Solnok 61:82 (12:20, 14:18, 17:20, 18:24)

Olimpija – Mega Leks 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16)

Metalac – Partizan 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)

MZT – Krka 60:72 (11:18, 11:14, 24:19, 14:21)

Cibona – Budućnost 67:84 (11:21, 19:19, 20:21, 17:23)

Igokea – Cedevita 57:86 (17:28, 12:21, 17:17, 11:20)

20.30: Crvena zvezda – Zadar

Tabela: Crvena zvezda 17-0, Budućnost 15-3, Cedevita 12-6, Partizan 11-7, Olimpija 9-9, Cibona 9-9, Solnok 8-10, Metalac 8-10, Mega Leks 7-11, Zadar (-1) 8-8, Krka 8-10, MZT 6-12, Igokea 5-13, Levski (-1) 1-16.

(FOTO: MN Press)

Suad ŠehovićRoko Leni UkićMiro BilanJadranska ligaIgokeaCibonaBudućnost Podgorica